GündemManşet

Sarıyer Belediyesi, SAHTE imzayla belediyeyi dolandırmaya kalkışan memurunu açığa aldı, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu!

 

sukru-genc21

_ayracSarıyer Belediyesi’nde “uyanık memur” skandalı patladı. Belediyede görevli M.Y isimli bir memurun sahte evrak hazırlayarak ve taklit imza kullanarak belediyeden para tahsil etmeye çalıştığı ortaya çıktı. M.Y jet hızıyla görevden alınırken,  Sarıyer Belediyesi söz konusu memur hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. M.Y, pişman olduğunu belirterek “devlet memurluğu”ndan da istifa etti._ayrac

***

BEKİR BATU/ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kurumu sahte evrak ve imzalarla dolandırmaya çalıştığı ortaya çıkan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nde görevli devlet memuru M.Y’yi jet hızıyla açığa aldı. Belediye başkanı ve başkan yardımcılarının imzasını taklit ederek belediyeden sahte dosyayla para tahsil etmeye çalışan M.Y, pişman olduğunu belirterek “devlet memurluğundan da” istifa etti. Ancak rezaletin peşini bırakmayan Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye avukatları aracılığıyla olayı İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti. Savcılığın, söz konusu memur hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

MADDİ SIKINTILARI YÜZÜNDEN SUÇ İŞLEDİ

Her şey maddi sıkıntılar yaşayan Çevre ve Koruma Müdürlüğü’nde görevli bir memurun bağlı bulunduğu birimlerden sorumlu başkan yardımcıları ve müdürler adına sahte dosya hazırlamasıyla başladı. Sarıyer Belediyesi’ne hizmet vermiş gibi dosya hazırlayan ve Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay ile Mustafa Tok’un da imzalarını taklit eden memur M.Y, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de imzasını taklit etti. Uyanık memur, iddiaya göre geride delil bırakmamak için her evraktan sadece birer tane düzenledi.

AYNI DAKİKA AÇIĞA ALINDI, SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ancak düzenlenen sahte dosya Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Oğuz Afacan tarafından yapılan genel kontrol sırasında tespit edildi. Kendilerinin böyle bir hizmet almadıklarını ve dosyanın sahte olduğunu tespit eden Afacan hemen durumu üst makamlara iletti.

Olayın patlak vermesinden sonra rezalete el koyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, jet hızıyla söz konusu memuru açığa aldı. Söz konusu memurun Şebinkarahisarlı olduğu ve belediye başkanı Şükrü Genç’in köylüsü olduğu iddia edildi. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in tüm başkan yardımcılarına “Babamın oğlu bile olsa bu işteki tüm sorumluları ortaya çıkartın, hemen olayı savcılığa bildirin” diyerek talimat verdiği belirtildi.

“PİŞMANIM DEDİ, İSTİFA ETTİ”

sariyer-belediyesi1 22(3)silindi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu rezaletin ortaya çıkmasından sonra kurum içinde çok yönlü inceleme başlattırdı ve belediyenin zarara uğratılıp uğratılmadığının araştırılmasını istedi. Rezalete imza atan memur M.Y, Sarıyer Belediyesi’ne bir dilekçe sunarak olaydan büyük pişmanlık duyduğunu ve zararı tazmin edeceğine ve bu nedenle memurluktan istifa ettiğini belirtti. İstifa dilekçesi sunarak devlet memurluğundan ayrılan M.Y’nin son günlerde maddi sıkıntılar yaşadığı için olayı bu yüzden gerçekleştirdiği öğrenildi.

SARIYER BELEDİYESİ, SAVCILIĞA BAŞVURDU

Devlet memurluğu görevinden istifa eden ve pişman olduğunu belirten M.Y hakkında, Sarıyer Belediyesi’ne bağlı avukatlar İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Belediye avukatları söz konusu memurun hazırladığı sahte dosyayı ve sahte imzaları savcılığa delil olarak sundu. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla yapılan suç duyurusunda söz konusu kişinin en ağır şekilde cezalandırılması talep edildi ve Sarıyer Belediyesi’nin yaşanan dolandırıcılık olayından sonra her hangi bir maddi kaybının olmadığı ifade edildi.

“BELEDİYEMİZİN ZARARI YOK ANCAK YİNE DE PEŞİNİ BIRAKMAYIZ”

Şükrü-Genç-8

Belediye içinde yaşanan dolandırıcılık girişimine el koyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Gazetesi’ne yaptığı açıklamada; “Çevre Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarım olayı geçtiğimiz hafta fark ederek bize getirdi. Hukukçularımız başta olmak üzere ilgili tüm birimleri toplayarak bilgi aldım. Evet arkadaşımız çok zor durumda olduğu için böyle bir yola başvurduğunu bize yazılı olarak itiraf etti. Bizde tüm yasal işlemleri hemen başlattık. Sarıyer Belediyesi olarak bu olaydan dolayı bir kamu zararımız olmamıştır. Ancak bu işin peşini asla bırakmayacağız” dedi.

Bu tür olaylara asla izin vermeyeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bunu kim yaparsa yapsın, ister benim köylüm ister akrabam olsun hiç fark etmez. Yasalar ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kimseye ayrıcalık yapılmayacak” diye konuştu.

İŞTE SARIYER BELEDİYESİ’NCE İSTANBUL CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA TESLİM EDİLEN VE SAHTE OLDUĞU ÖĞRENİLEN SAVCILIKTAKİ “O” BELGELER 

sariyer-belediyesi1 22(2) sariyer-belediyesi1 1(4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir