GündemManşet Altı

Sarıyer Belediyesin’de kurban hazırlıkları

Sarıyer Belediyesi, Maden Mahallesi’nde kurduğu kurban satış ve kesim alanında gerekli düzenlemeleri yaptı. Sarıyer Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Maden Mahallesi’nde kurduğu kurban satış ve kesim alanında gerekli düzenlemeleri yaptı.

kurbanhazirliklari

Sarıyer Belediyesi Fen İşleri ekipleri, kurban sahiplerinin ibadetlerini rahat ve hızlı bir şekilde yerine getirmeleri için bu yılda Maden Mahallesi’nde kurulan çadırların ve kesim alanını tamamladı.

Kurban satışları için kurulan 7 santimetreye 12 santimetre olan, toplamda 84 metrekarelik ahşap zemin üzerinde bulunan 44 adet çadır brandalarla kaplanarak, spot lambalarıyla aydınlatıldı.

Alan, Çevre Kanunu’na Göre Dizayn Edildi

Gerekli bütün tedbir ve hazırlıkların kanunlar göz önünde bulundurularak yapıldığı kurban satış çadırlarının bulunduğu alanda küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için 3 adet modern kesim ünitesi de ekipler tarafından tamamlandı.

Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hayvan satmak için gelen esnafın kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gerekli düzenlemeleri yaparlarken, getirilen hayvanların indirilmesi için rampalar, hayvanları tartmak için kantar, su ihtiyacını temin etmek üzere 4 ayrı yere su deposu kurdu.

Kurban Kesim Ücretleri belirlendi

9 Eylül tarihinden itibaren küçükbaş ve büyükbaş hayvan sahiplerinin satış için alanda ki çadırlarda yer alması ile birlikte bu yılın kesim ücretleri büyük baş hayvan için 275 lira, küçük baş hayvanlar için 80 lira olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir