GündemManşet

Şükrü Genç’in gurur günü! Sarıyer Belediyesi’nin yaptırdığı 196. park, Baltalimanı’nda görkemli bir törenle hizmete girdi!

baltalimani-park-acilis (7)

Sarıyer Belediyesi, halkın yaşamını kolaylaştırmak adına Ekim Ayı boyunca gerçekleştireceği 44 hizmet açılışından biri olan Baltalimanı Gül Sokak Parkı’nı törenle hizmete açtı. 

Baltalimanı’nda yaşayan yurttaşların talebi doğrultusunda Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından inşa edilen parkın açılış kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaptı. Genç, kurdeleyi çocuklarla birlikte kesti.

Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan’ın yaptığı teşekkür konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Başkan Genç, konuşmasını; “Parkın gerçek sahipleri” olarak nitelendirdiği çocukları temsilen Yiğit Alperen Çiftçioğlu ile birlikte yaptı.
Toprak, üstünde yaşam sürenlerindir
Yaptığı konuşmada, mahalle  ve toplum bilincinin önemine değinen Başkan Genç, özellikle Sarıyer gibi ranta açık, kentsel dönüşüm projesinin göz bebeği haline gelmiş mahallelerde yaşayan halkın bu bilince erişmesinin elzem olduğunu belirtti. “Kimseye; devlet ne derse desin sen bildiğini oku demiyoruz. Haklarınızın bilincinde olun, üstünde yaşayan siz olduğunuz için, yıllardır buraların kahrını çeken sizler olduğunuz için eğer rant olacaksa bundan en çok sizin yararlanmanız gerektiğini söylüyoruz” diye konuştu.
Başkan Genç: Mahallenize sahip çıkın
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Buradaki çocuklardan daha küçük yaşlarda bu mahalleye geldim, burada büyüdüm, çocukluğumda yaşadığım sorunları biliyorum, mahallenin oluşumunu, devlet ve şahıs arazilerini, evleri gecekonduları ve sorunları biliyorum, birlikte sorunları gidermek için çalışıyoruz, halkımızla birlikte çözüme ulaşıyoruz, mahallemiz büyük ve de değerli arazilere sahip, sizler mahallenize ve evlerinize sahip çıkarak, yaşam alanlarınızı kimselere vermeyiniz” dedi.
Ali Haydar Aslan’dan Başkan Genç’e teşekkür plaketi 
Baltalimanı Mahalle Muhtarı Ali Haydar Aslan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e mahallelerine yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Mahallelinin ve özellikle çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Genç, parkı çocuklara ve mahalle sakinlerine emanet etti. Çocuklar için oyun alanları, yetişkinler için spor alanının yanı sıra içinde piknik alanı da bulunan parkın açılışına Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

baltalimani-park-acilis (5) baltalimani-park-acilis (3) baltalimani-park-acilis (2) baltalimani-park-acilis (1) baltalimani-park1 (4) baltalimani-park1 (5) baltalimani-park1 (6) baltalimani-park1 (7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir