GündemManşet

Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği’nde “VEFASIZLIK” istifası!

zafer-murat1

HABER MERKEZİ / ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Merkezi Bahçeköy’de bulunan Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği’nin kurucularından Zafer Murat Çetintaş, ilginç bir gerekçeyle dernekteki görevinden istifa etti. Aynı zamanda İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreterliği görevini de yürüten Çetintaş, geçtiğimiz hafta vefat eden ünlü işadamı İbrahim Cevahir’in 7. gün mevlidinin dernek tarafından üyelerine duyurulmaması üzerine bu kararı aldığını açıkladı. Çetintaş; merhum işadamı Cevahir’in yeğeni Aydoğan Cevahir’in derneğe büyük emekleri olduğunu ve ailenin BJK’ye hizmetlerinin herkes tarafından bilinmesine rağmen böyle bir duyurunun yapılmamasını da kınadı.

İşte Zafer Murat Çetintaş’ın istifasıyla ilgili yaptığı “o” açıklama;

SARIYER BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU’NDAN
İSTİFA NEDENİM…

45 yıldır sivil toplum kuruluşlarındaki yaşantımda 700’den fazla dernek, kooperatif, vakıf kurmuş ve çoğunda yöneticilik yapmış biri olarak, 15 yıldır sivil toplum kuruluşlarında genç arkadaşların ön plana çıkmasına gayret eden ve çalışmalarımı bu yönde yapmaya özen göstermekteyim.

Aynı zamanda 32 yıldır BJK üyesi olup halen Divan Kurulu üyesi olarak çalışmalarımı sürdürmekteyken, Sarıyer sınrları içinde çok sayıda BJK kongre üyesi ve divan kurulu üyesi olmasına rağmen BJK taraftar derneği olmadığını fark ederek Sarıyer Beşiktaşlılar Derneğini’nin kurulmasına öncülük ettim.[Dernek kurulduktan sonra ‘Tüh ben neden akıl edemedim’ diye kuruluşa çomak sokmak isteyen fırıldakları ilerideki günlerde yazacağım]

Derneğin kuruluşu sırasında 1979 yılında BJK’nin eski Başkanı Hüseyin Cevahir’in yeğeni, geçen hafta vefat eden işadamı İbrahim Cevahir’in de yeğeni olan Aydoğan Cevahir’i kurucu olması için ikna edip, derneğe üye ve yönetici olmasını sağladım.
Dernek üyelere SMS ve facebook yolu ile duyurular yaparak çalışmalarını sürdürmekte, doğum, ölüm, kutlama ve bayram tebriklerini yine bu yolla duyurmakta iken, Aydoğan Cevahir’in derneğe değer verip 29.09.2015 günü beni arayıp, amcası rahmetli İbrahim Cevahir’in 1.10.2015 tarihinde Grand Cevahir Otel’de yapılacak 7. gün mevlüdu için dernek yolu ile duyuru yapılmasını rica etmesi oldukça anlamlıydı.

Bu isteği Dernek Başkanı Birol Yılmazel ile Dernek Sekreteri Murat Aktaş’a iletmeme rağmen anlamsız bir şekilde istek yerine getirilmediği için bugüne kadar devam eden yanlışlıkların sonuç birikimi olarak yönetimden istifa etmiş bulunmaktayım.

Başta Cevahir Holding ve ailesi olmak üzere, Karadeniz Vakfı, Çamlıça Spor Kulübü ve pek çok STK’a değerli abim, dostum rahmetli İbrahim Cevahir’in mevlüdunu duyururken, Sarıyer Beşiktaşlılar Derneği kurucusu olarak maddi ve manevi destek sağlamış olan Aydoğan Cevahir’in amcası için isteğinin yerine getirilmemiş olmasını esefle kınıyorum.
BJK DİVAN KURUL ÜYESİ
ZAFER MURAT ÇETİNTAŞ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir