GündemManşet

Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve ekibi, vatandaşlar ve muhtarlarla huzur toplantısında buluştu!

ercan-camirci ERCAN ÇAMIRCI (1)

_ayrac

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve ekibi, Sarıyer Merkez’de düzenlenen huzur toplantısında vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya geldi. Esprili bir ortamda gerçekleşen toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Çamırcı çok önemli uyarılarda bulundu, çarpıcı mesajlar verdi;

***

– “Polis her şeyi biliyor diye düşünmeyin, siz arayıp bilgi vermediğiniz sürece bizim hiçbir şeyden haberimiz olmaz”

***

– “Zekeriyaköy’e karakol açmak istiyoruz, bina arıyoruz”

***

– “Hiçbir polis sizi arayıp TC numarası sormaz, para ve kontör istemez. Bunu yapanlar dolandırıcıdır, sakın inanmayın”

_ayrac

BEKİR BATU- TAŞKIN YÜKSEL ŞAHİN- SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer Merkez’de vatandaşlar ve muhtarların da katıldığı bir huzur toplantısı düzenledi. Toplantıya Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Emniyet Müdür Yardımcıları Mansur Bayraktar, Koray Ünlü, Asayiş Büro Amiri Abdüllatif Gürbüz, Şeker Aktaş Karakol Amiri İhsan Süngü ile çok sayıda emniyet görevlisi katıldı.

ercan-camirci ERCAN ÇAMIRCI (2)

KATILIMIN AZ OLMASI ESPRİLERE NEDEN OLDU

İskele Restaurant Cafe’de yapılan toplantıya katılımın tahmin edilenden az olması dikkat çekerken, bu durum zaman zaman çeşitli esprilere neden oldu. Huzur toplantısına Sarıyer Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, Çayırbaşı Muhtarı İbrahim Bektaş, Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Kazım Erbaş ile vatandaşlar katıldı. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun da katıldığı huzur toplantısında, Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’nın esprileri ve samimi tavırları dikkat çekti. Oldukça renkli bir ortamda gerçekleşen toplantıda Emniyet Müdürü Çamırcı ve polis yetkilileri önemli bilgiler verdiler. Toplantıda söz alan katılımcılar, Sarıyer’de gördükleri emniyeti ilgilendiren eksiklikleri ve yapılması gerekenleri dile getirdiler. Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen toplantıda çok sayıda muhtar ve vatandaş söz alarak ilçe genelinde gördükleri konuları emniyet yetkilileriyle paylaştılar.

“POLİSİ ARAMAKTAN ASLA ÇEKİNMEYİN”

sarıyer polisi1 (8)

Güngören Emniyet Müdürüyken geçtiğimiz aylarda Sarıyer’e tayin edilen Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, sözlerine toplantıya katılanlara teşekkür ederek başladı. Sarıyer’in çok güzel bir ilçe olduğuna dikkat çeken ve esprili anlatım tarzıyla katılımcılardan büyük ilgi gören Çamırcı; “Sarıyer’e gelince anladım ki hayat size güzelmiş” diye takılmadan geçmedi. Sarıyer’de vatandaşlarla birlikte çalışmaya ve herkesin sorunlarını dinlemeye önem verdiklerini ifade eden Çamırcı, “Vatandaşlarımız bize çevresinde gördükleri sorunları her zaman iletebilmeli. Nerede bir hata, eksiklik ve suç görürlerse bizlerle paylaşmalı. Yoksa bizler her olaydan haberdar olamayız. Sizlerden bize bilgi gelmezse pek çok olaydan haberdar olamayız. Sakın polis ne de olsa biliyordur diye düşünmeyin. Mutlaka bizi ve 155’i arayabilirsiniz. Eğer bize bildirdiğiniz halde sorun çözülmüyorsa o zaman bizden hesap sorabilirsiniz” diye konuştu.

“ZEKERİYAKÖY’E KARAKOL YAPILMASINI AMAÇLIYORUZ”

sarıyer polisi1 (4)

Toplantısı sırasında zaman zaman notlar alan ve gelen şikayetlerin hemen çözülmesi için ekibine talimatlar da veren Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Zekeriyaköy’e karakol müjdesi de verdi. Zekeriyaköy’ün geniş ve kalabalık bir mahalle olmasından dolayı bölgeye bir karakol yapmayı planladıklarını ifade eden Çamırcı, “Zekeriyaköy’e karakol açmayı düşünüyoruz. Bu yönde çalışmalarımız ve bina arayışımız var” diye konuştu.

SARIYER POLİSİ VE EMNİYET TEŞKİLATIMIZ 24 SAAT EMRİNİZDE!

sarıyer polisi1 (7)

Sarıyer’de insanları rahatsız eden sokak satıcıları ve dilencilere karşı çalışmalar yaptıklarını belirten Müdür Çamırcı; “Sokaklarda insanları rahatsız eden su satıcılarına, dilencilere ve sokak çocuklarına asla izin vermeyeceğiz. Bu kişilere ve sokak çocuklarının ailelerine mutlaka ceza işlemleri yapıyoruz. Bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceğiz” diye konuştu. Telefonla yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları da bilgilendiren Müdür Ercan Çamırcı; “Hiçbir polis asla vatandaşları arayıp TC numarası sormaz, kontör ya da para istemez. Eğer sizlerden telefonla böyle bir şey isterlerse hemen 155’i arayın. Çünkü o kişiler dolandırıcıdır” dedi. Sarıyer Emniyet Teşkilatı olarak 24 saat sizlerin emrindeyiz diye konuşan Çamırcı, “Hiçbir zaman polis biliyor ilgilenmiyor diye düşünmeyin. Yan tarafta tonlarca uyuşturucu ve silah saklansa biz eğer sizden ihbar gelmeyince bilemeyiz. Sizler bizi arayıp bilgilendirmezseniz bunlardan haberimiz olamaz” şeklinde konuştu.

BÜYÜKDERE KARAKOLU YENİDEN AÇILSIN!

sarıyer polisi1 (3)

Öte yandan toplantıda söz alan mahalle muhtarları ve vatandaşlar ise yaşadıkları sıkıntıları ve emniyetten beklentilerini dile getirdiler. Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, mahallesinde bulunan eski karakolun yeniden hizmete girmesi gerektiğini ve cadde üzerindeki trafik sorununun çözülmesini istedi. Merkez Muhtarı Sinan Yüksel, Çarşamba Pazarı’ndaki hırsızlık olaylarının önlenmesini isterken bazı vatandaşlar da trafik çilesinden, okul etrafındaki uyuşturucu satıcılığından şikayetçi oldu. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu da Hacıosman Bayırı ve İstinye Bayırı’nda kazaya neden olabilecek derecede hızlı iniş yapan dolmuş – İETT otobüslerine işlem yapılması ve okul önlerindeki polis rinklerinin biraz daha arttırılması gerektiğine dikkat çekti.

sarıyer polisi1 (1) sarıyer polisi1 (2)   sarıyer polisi1 (5)

Bir yorum

  1. zekeriyaköydeki jandarma binası polise devredilsin jandarmada daha önce boşaltılan kilyos jandarma karakol binasına yerleşsin hazır bina denize nazır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir