GündemManşet

Sarıyer Eski Belediye Başkanı İhsan Yalçın’dan sanatçı Levent Kırca’ya tam destek; “ Evimin balkonu ve tüm kalbim emrindedir”

ihsan-yalcin1

_ayrac

Yakalandığı kanser hastalığıyla mücadele eden ünlü güldürü ustası Levent Kırca’ya, Sarıyer’in eski Belediye Başkanı İhsan Yalçın ilginç sözlerle sahip çıktı. 1990’da belediye başkanı olduğu dönemde kendisinden Sarıyer’de etkinlik yapmak için yer isteyen Kırca’ya; “Tüm Sarıyer ve belediyenin bahçesi emrindedir” dediğini hatırlatan Yalçın; “Bugün öyle bir fırsatım yok, ancak evimin balkonu ve kalbimin tamamı emrindedir” çağrısında bulundu.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

levent-kirca1

Sarıyer’in ikinci belediye başkanı ve eski Vali Dr. Mehmet İhsan Yalçın, son dönemde AK Parti’nin de hedefi haline gelen ve şu sıralar yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden ünlü oyuncu Levent Kırca’ya çarpıcı bir mesajla sahip çıktı. Türkiye’deki mülki amirlerin üyesi olduğu Türk İdareciler Derneği İstanbul Şubesi Başkanı da olan Yalçın, “Evimin balkonu ve kalbimin tamamı emrindedir” dediği Kırca için şu mesajı yayınladı;

ihsan-yalcin2

Değerli Sanatçı Levent Kırca!

Sen ülkemizde Cumhuriyetimize sahip çıkan Atatürk ilkelerinden ödün vermeyen; insanlarımızı güldüren, güldürürken de düşündüren bir çağdaş vatan evladısın. Hastalığın başta tüm sanatseverler başta olmak üzere ülkemizin bütün bilge kişilerini üzmüştür. Sana tanrıdan acil şifalar diliyorum. Sarıyer Belediye Başkanlığım sırasındaki beni ziyaretindeki bir diyaloğumuzu unutamıyorum. 1990’lı yıllarda sanat gösterisi yaptığınız bir alandan çıkartılmıştınız.

Benden uygun bir yer istemiştiniz size cevabım ‘’Sarıyer’in her yeri hatta belediyenin bahçesi bile etkinliğiniz için emre amadedir’’ demiştim. Çok mutlu olmuş ve gerekirse tekrar Sarıyer’e geleceğini ifade etmiştin. Bugün böyle bir makamım yok ancak şunu çok iyi bil ki “Evimin salonu kalbimin tamamı senin emrindedir”. Temennim çabuk iyi ol, haddini bilmeyenlere güzel cevaplarını ver; sanatseverlerin de kalbinde tekrar gül ve gülücükler oluşsun.

Sevgilerimle…

Dr. Mehmet İhsan Yalçın

Emekli Mülki Amir İdareciler Derneği İstanbul Şube Başkanı – Sarıyer Eski Belediye Başkanı

ihsanyalcin-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir