GündemManşet

Sarıyer Gazetesi sokaktaki vatandaşlara sordu; “3. Köprü için ne düşünüyorsunuz?”

Sarıyer Gazetesi, sokağın nabzını tutmaya devam ediyor. Sarıyer’deki vatandaşlara yapımı hızla devam eden 3. Boğaz Köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü için ne düşündüklerini sorduk.  Köprüye sıcak bakan da oldu, karşı çıkan da… İşte o görüşler; 

***

azmi karaoğlu

Azmi Karaoğlu

Yapılsın, trafiği azaltacağına inanıyorum, 50 senedir trafikteyim, İstanbul trafiğini azaltacaktır.

_ayrac

mustafa özer

Mustafa Özer

Bence 3. köprü yapılmalı ama doğaya zarar verilmeden yapılmalı idi. Ne yazık ki ağaçlar kesilerek yapıldı bu da o bölgelerdeki ekolojik sistemi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

_ayrac

İsmail bayraktar

İsmail Bayraktar

Yapılmalı diğer iki köprünün yükünü hafifletecek alternatifler lazımdı. Bu köprü o ihtiyaca hitap edecektir, Sarıyer’in değerine değer katacaktır.

_ayrac

Burak Yıldızçelik

Burak Yıldızçelik

Yapılmalı çünkü İstanbul trafiğini rahatlatacak alternatifler gerek, tabi ki İstanbul’un doğasına zarar verilmeden yapılmalıydı. Sarıyer’e bir artısı olacağını düşünmüyorum.

_ayrac

büşra selen

Büşra Selen Kayadibi

Yapılmalı, büyük araçları şehir trafiğinden çıkaracaktır, bu da şehir trafiğini rahatlatacaktır. Sarıyer’e olumlu yönde katkısı olacaktır diye düşünüyorum.

_ayrac

demet ünal

Demet Ünal

  1. Köprü hem İstanbul’un trafiğini azaltmak adına hem de Sarıyer’e yatırım açısından bence yapılmalı

_ayrac

gökçe naz bayın

Gökçe Naz Aybala Bayın

  1. Köprü’nün yapılması trafiği rahatlatacak bir düşünce. Fakat seçilen alanın orman olması nedeniyle yanlış. 3. köprü yerine trafiği rahatlatacak raylı sistemler üzerinde çalışmalar yapılması trafiği aslında daha çok rahatlatacaktır, bu yüzden üçüncü köprü yapımına karşıyım._ayrac

songül yurdagül

Songül Yurdagül

Yapılsın, 3. Köprü İstanbul trafiği için yapılsın ama tabi benim bu konu hakkındaki yüzeysel yorumum, çünkü çevreye zararı yerleşim yerlerine vereceği zararı zamanla göreceği, Sarıyer’i umarım olumlu yönde etkiler._ayrac

yasemin berktürk

Yasemin Berktürk

Yapılmasın, trafik problemlerinin çözümü gibi dursa da, aslında çözüm olmadığından gerek görmüyorum yapılmasına. Bence yapılırsa, sadece rant alanı genişlemiş olur.

_ayrac

yurdal2

_ayrac

Yurdal Aktaş

  1. Köprü yapılsın ama çok fazla ağaç kesilmesin. Sarıyer İstanbul’un akciğerlerini oluşturan bir bölge, trafik açısından rahatlayabilir ama etrafının yeşillik olarak kalmasını istiyorum. Umarım Sarıyer’in trafiğini azaltır.

burhan yılmaz

Burhan Yılmaz

Yapılsın, Yavuz Selim Köprüsü. Ben yapılması taraftarıyım çünkü hem İstanbul trafiği hem diğer şehirlerden gelenler açısından kötü olan trafik sorunu ortadan kalkar. Kalkmazsa bile azalır ve kaza oranını da azaltır, Sarıyer’e de olumlu bir dönüşü olacaktır.

SARİYER-GERCEK-GUNDEM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir