GündemManşet

SARIYER GAZETESİ’nin haberi yine Türkiye gündemine oturdu!

turkiye-bizi-konustu_ayracSARIYER GAZETESİ Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘nun yazdığı “MHP’li 2 İlçe Başkanı Türkmen cephesinde” başlıklı özel haber Türkiye gündemine oturdu… 21 ulusal gazete ve binlerce internet sitesi haberimizi milyonlarca okuyucusuna duyurdu.

_ayrac

SARİYERGAZETESİ.COM’un özel haberleri Türkiye gündemine oturmaya devam ediyor. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun ” MHP Esenler ve Bağcılar İlçe Başkanları Cephede” başlıklı özel haberi dün ve bugün Türkiye’de büyük yankı buldu.

RUS İNTERNET SİTELERİ DE DUYURDU

Batu’nun özel haberi, sadece Türk basınında değil aynı zamanda Rus haber sitelerinde de yayınlandı. Rusya kökenli tanınmış haber sitelerinden Sputnik Türkçe internet sitesi de haberimizi alıntı yaptı.

21 ULUSAL GAZETE, BİNLERCE HABER SİTESİ

Sarıyer Gazetesi’nin özel haberini dün internet sitelerinde kullanan ve haberlerinde SARIYER GAZETESİ’ni ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yu kaynak gösteren gazetelerden bazıları şöyle; “HÜRRİYET, MİLLİYET, VATAN, POSTA, RADİKAL, HABERTÜRK, BUGÜN, AYDINLIK, YENİ YÜZYIL…. Özel haberimizi büyük trajlı ulusal gazetelerin yanı sıra Türkiye genelinde pek çok gazete de kullandı. Öte yandan haberimiz Türkiye’nin en çok okunan haber siteleri başta olmak üzere binlerce internet haber sitesinde de yayınlandı.

MHP’DEN O ELBİSELER KAMUFLAJ AÇIKLAMASI

SARIYER GAZETESİ’nin haberinin Türkiye gündemine oturmasından sonra MHP İstanbul İl Başkanlığı da konuyla ilgili açıklama yapmak zorunda kaldı. Haberde belirtilen Esenler ve Bağcılar İlçe Başkanları’nın halen Türkmen Dağı’nda olduklarının kabul edildiği açıklamada, silahlarıyla birlikte poz veren MHP’lilerin giydikleri askeri elbiselerin kamuflaj olduğu ve hatıra amaçlı giyildiği savunuldu.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi.

“Bu yardımlar yetkililerin bilgisi dahilindedir. Yani soydaşlarımıza ve dindaşlarımıza vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz. Bazen o yardım kafilelerinin başında ilçe başkanlarımız veya yöneticilerimizden isimler oluyor. Asılsız haberlerde yer alan iki ilçe başkanımız da yardımların güvenli bir şekilde yerine ulaştırılması için bölgede bulunmaktadırlar. Savaş ile alakalı bizim bir durumumuz yok. Sadece insani yardım götürmekteyiz. Bu desteklerimiz geçmişte Kerkük Türkmenleri için de , Azerbaycanlı kardeşlerimiz için de olmuştur. Soydaşlarımız ve dindaşlarımıza insanı yardımlarımızı var olduğumuz sürece sonsuza kadar sürdüreceğiz.”

GÜNDEME OTURAN “O FOTOĞRAFLAR” KALDIRILDI!

Bu arada Türkmen Dağı’ndaki MHP İlçe Başkanları, olayın basına yansımasından sonra kendi sosyal medya hesaplarından daha önce paylaştıkları askeri elbiseli ve silahlı fotoğraflarını kaldırdı.

İŞTE SARIYER GAZETESİ’NİN HABERLERİNİ YAYINLAYAN BAZI GAZETELER VE SİTELER

S.G. - SputnikS.G. - HürriyetS.G. - MilliyetS.G. - RadikalS.G. - VatanS.G. - HabertürkS.G - Ensonhaber.comS.G.- İnternet Haber

mhp-ilce-baskanlari-turkmen-daginda-743x400

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir