GündemManşet

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, 19 Mayıs mesajı yayınladı

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

gursoy osman bilgin 1 (14)

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Gürsoy: ”Bundan sonra bize düşen, Türk Milleti olarak, Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaşlaşma yolundan asla ödün vermeyerek, Cumhuriyetimizi tüm kurum ve kuruluşlarıyla sonsuza kadar yaşatmaktır” dedi.

Türk Milleti’ni esareti kabul etmeyen bir millet olarak niteleyen Gürsoy’un mesajı şöyle:

Değerli Sarıyerli Hemşerilerim, Sevgili Gençler;

Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı günün doksan altıncı yıl dönümünde, bir Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını daha karşılamanın engin mutluluğu, gururu ve coşkusu içindeyiz.

Büyük Atatürk’ün önderliğinde dünyaya örnek bir kurtuluş mücadelesi veren Türk milleti yediden yetmişe kadın-erkek, büyük-küçük demeden top yekün savaşarak, bu toprakları işgalden kurtarmışlardır. İşgal güçlerince milletimize layık görülen kaderi değiştiren Kurtuluş Savaşı, esareti kabullenmeyen bir milletin yarattığı, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bu savaş, Türk Milletinin kahramanlığının, vatan sevgisinin ve bağımsızlık aşkının, belgesidir. Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen Türk Milleti, dünya üzerinde yüzlerce yıla dayanan varlığını, sahip olduğu bu özelliğe borçludur. Bugün üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız, atalarımızın uğrunda binlerce şehit vererek kazandıkları bu toprakların her karışında bir şehit yatmaktadır. Milletimiz çok iyi biliyor ki Kurtuluş Savaşı, Atatürk’ün ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ sözü ile yola çıkmış bir milletin inançla, umutla ve emsali görülmemiş bir fedakarlık duygusuyla, Cumhuriyete kadar uzanan yolda ödediği bedeldir.

Sevgili Gençler;

Böylesine büyük bir mücadelenin eseri olan Türkiye Cumhuriyet’i Atatürk tarafından siz gençlerimize emanet edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” sözleriyle gençliğe ve gençlere olan güvenini vurgulamıştır.

Bundan sonra bize düşen, Türk Milleti olarak, Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaşlaşma yolundan asla ödün vermeyerek, Cumhuriyet’imizi tüm kurum ve kuruluşlarıyla sonsuza kadar yaşatmaktır. Halkımızın ve aynı bilinçle yetişerek ülkenin geleceğine yön vermeye hazırlanan gençlerimizin Cumhuriyet’e ve O’nun değerlerine her zaman sahip çıkma duyarlılığını göstermesi, en büyük güven kaynağımızdır.

Siz gençler; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri, çok yakından takip etmek durumunda olduğumuz günümüzde, yalnızca kendimizle değil, dünya ile yarışmak zorunda olduğumuzun bilinciyle, bizlere bir Türk ferdi ve insanı olma onurunu yaşatan Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete uğurladığımız bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum.

Gürsoy Osman BİLGİN

Kaymakam

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler