GündemManşet

Sarıyer muhtarlarına önemli görev!

muhtar6

***
Üsküdar’da yapılan İstanbul Muhtarlar Federasyonu 2. Olağan Kongresi’nde Sarıyer’in 3 muhtarı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Tarabya Muhtarı Rafet Üstün’e de meslekte 55. yıl dönümü nedeniyle plaket verildi.

***

ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Muhtarlar Federasyonu 2. Olağan Kongresi’ne önemli gelişmeler yaşandı. Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, İstinye Muhtarı Recep Alkan ile Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya kongrede yapılan seçimde federasyonda yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Sarıyer’in 3 mahalle muhtarı bundan böyle İstanbul’daki tüm muhtarların bağlı olduğu İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nun yönetiminde görev yapacak.

RAFET ÜSTÜN’E 55. YIL PLAKETİ

muhtar (1)

Öte yandan kongrede Tarabya Muhtarı Rafet Üstün‘e de meslekte 11. dönemine girdiği için plaket verildi. Oldukça duygulu anlar yaşayan Muhtar Üstün, kendisine verilen plaket ve gösterilen ilgiden dolayı meslektaşlarına teşekkür etti.

AK PARTİLİ EROL KAYA; “40 BİN İNSANIMIZI KAYBETTİK”

erol-kaya

Kongreye milletvekili adaylarının yanı sıra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, çeşitli illerden gelen muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Programda bir konuşma yapan Erol Kaya, çözüm sürecini önemsediğini belirterek, “15 Ağustos 1984 yılından bu yana 31 yıl geçti. Yaklaşık 40 bin insanımızı kaybettik. Bunun 7 bine yakını asker ve koruyucu şehitlerimiz. 17 bin faili meçhulümüz var. 380 bin insanımız bölgede, köylerinden, yurtlarından çıkarılarak farklı yerlere gönderildi. Ve bu sürecin yaklaşık devletimize maliyeti 400 milyar dolar. Direkt harcadığı resmi rakam bu, hesaplandı. 1.2 trilyon dolar da dolaylı etkisinin olduğu Türkiye ekonomisine ifade ediliyor. Hiçbir şehidin kanını para ile ölçecek veya tartacak değilim. Asla böyle bir şey söylemiyorum. Ama 3 yıldır iyi bir noktadayız. Ülkemizin bu bölgelerinden şehit gelmediğinden dolayı bu sürecin tamamlanmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

METİN KÜLÜNK; “ZİHİNSEL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ”

AK Parti Milletvekili Adayı Metin Külünk ise, “Sizler bu ülkedeki demokrasinin ilk basamağısınız. Soğuk Savaş döneminden kalma, tarım toplumu döneminden kalma bir modelle muhtarlık anlayışından artık çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Dijital bir çağdayız. Hep mekan konuşuyoruz. Arkadaşlar e-devleti konuştuğumuz bir süreçteyiz. Bu değişime ayak uyduracak zihinsel dönüşümü başarmalıyız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından programa katılan AK Partili milletvekili adaylarına İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta tarafından plaket verildi.

sakagibi-acilis1-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu