GündemManşet

Sarıyer’de ünlü bir ceza hukukçusunu telefonla 4.5 milyon dolar dolandırmakla suçlanan kişi, polis tarafından kıskıvrak yakalandı!

dolandici-vekil1_ayracSarıyer’de Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan‘ı telefonla 4,5 milyon lira dolandırdığı gerekçesiyle aranan CHP’nin Şanlıurfa 10. sıra milletvekili adayı Mahmut Han Şahin İstanbul’da yakalandı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’de telefon dolandırıcıları tarafından 4.5 milyon TL parası alınan ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan’ın soruşturmasında yeni gelişme yaşandı. Yurtcan’ı dolandırdığı iddiasıyla aranan olay tarihinde CHP’nin Şanlıurfa’dan 10’uncu sıra milletvekili adayı olan Mahmut Han Şahin İstanbul’da yakalandı. Çağlayan’da yakalanan şüpheli sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Yurtcan’ın dolandırılmasıyla ilgili daha önce 4 kişi tutuklanmıştı.

RESİMDEN TEŞHİS EDİLDİ

sariyer-gazetesi-sariyerposta1

Sarıyer’de yaklaşık bir ay önce meydana gelen olayda ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan, kendisini savcı ve polis olarak tanıtarak cep telefonuyla dolandırıldı. Yurtcan dolandıricılara 3 ayrı seferde 4.5 milyon TL kaptırdı. Olayı soruşturan polis, olayla ilgili kamera görüntüleri elde ederken, Yurtcan’a şüpheli kişilerin resimleri de gösterildi. Telefon dolandırıcılığında kaydı olan kişilerin resimlerini inceleyen Yurtcan, Mehmet Han Şahin adlı bir kişiyi teşhis etti.

PARTİ ÜYELİĞİ ASKIYA ALINMIŞTI

Yurtcan, “Benden parayı bu kişi aldı” dediği şüpheli, 1 Kasım genel seçimlerinde CHP’nin Şanlıurfa’dan 10’uncu sıra milletvekili adayı olan Mahmut Han Şahin cıkmıştı. Olayın ortaya çıkmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 21 Ekim’de yaptığı açıklamada, soruşturmada şüpheliler arasında bulunan, CHP’nin Şanlıurfa’dan 10’uncu sıra milletvekili adayının parti üyeliğini askıya aldıklarını duyurmuştu.

Olayla ilgili çok yönlü soruşturmaya devam ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir