GündemManşet Altı

Sarıyer’de sağduyu kazandı!

sariyer-sariyergazetesi1

SARIYER GAZETESİ DİYOR Kİ;

Sarıyer’de dün binlerce vatandaşımız sokağa çıktı ve alçak teröre karşı lanet yağdırdı. Peş peşe gelen şehit haberlerine tepki gösteren binlerce insanımız, haklı isyanını ve demokratik tepkisini sokağa taşıdı. Ellerinde ay yıldızlı bayrağımızla sokağa dökülen binler, hain teröre sloganlarla tepki gösterdi, isyanını “Şehitler ölmez, vatan bölünmez, Hepimiz Mehmetiz” diyerek dile getirdi. Teröre en güzel cevap işte sokaktaki bu birlik ve beraberlik duygusu oldu.

Sarıyer halkı demokratik tepkisini; sağ duyusunu hiç yitirmeden, yakıp-yıkmadan ve kendine yakışır bir şekilde tamamladı. Böylece kirli odakların istediği gibi terörün ekmeğine yağ sürülmedi, istenmeyen olaylar yaşanmadı.

Sarıyer Gazetesi olarak vatandaşlarımızı bu duyarlılıkları ve sağduyuya sahip çıktıkları için tebrik ediyoruz. Sarıyer halkı ne mutlu ki; hem hain teröre ve şehitlerimize duyarsız kalmadı, hem de tepkisini öfkesine yenilmeden, kendisine yakışır bir şekilde gösterdi.

Sarıyer Gazetesi olarak diyoruz ki;  “Türkiye hepimizin! Kimsenin bizi etnik kökenlerimiz üzerinden bölmeye kalkışmasına, bizi birbirimize düşman etmeye çalışmasına, siyasi fikri ne olursa olsun kardeş kavgasına sokmasına izin vermeyelim. Kimsenin oyununa ve tuzağına düşmeyelim.”

Çünkü hepimiz aynı geminin yolcusuyuz. İç savaşın ve huzursuzluğun yaşandığı komşu ülkelerden ders almasını bilerek, ülkemizin değerini bilmeliyiz. Ülkemizi, vatanımızı, milletimizi, halkımızı, askerimizi, polisimizi ve hepinizi çok ama çok seviyoruz…

Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, tüm ulusumuza da tekrar baş sağlığı diliyoruz. 

SOKAGADOKULDU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir