GündemManşet

Sarıyer’de teröre lanet yürüyüşü

Hakkari Dağlıca’da 16 askerin şehit edilmesi tüm yurtta tepkilere neden oldu. Sarıyer’de de vatandaşlar sokağa çıkarak hain saldırıyı protesto etti. Büyükdere’de Balıkçılar Çarşısı önünde toplanan bir grup, sokaktaki vatandaşların da alkışları eşliğinde teröre lanet yürüyüşü gerçekleştirdi.

MERT CİN / ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ  

yuruyusSARIYER

Yürüyüşe, Büyükdere’den sloganlar atarak başlayan grup sloganlar eşliğinde sahil boyunca yürüyerek Sarıyer Merkez’deki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Yürüyüş sırasında trafikteki sürücüler kornalara basarak gruba destek verdiler. Ayrıca sahil yolu üzerinde bulunan evlerdeki vatandaşlar da camlara çıkarak gruba alkışlarla destek verdiler.

yuruyus

Yürüyüş sırasında ”Kahrolsun PKK” ”Hepimiz Mehmet’iz öldürmekle bitmeyiz” sloganları atıldı. Atatürk Anıtı önüne gelen grup burada şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.Grup daha sonra İstiklal Marşını hep bir ağızdan söylendi. Basın açıklaması yapan grup “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

yuruyusbuyukdere

Grup yaptığı basın açıklamasında ”Dün bölücü terör örgütü PKK tarafından Dağlıca’da onlarca askerimiz şehit edildi. Hatırlayacaksınız 24 Temmuz 2015 Lozan antlaşmamızın yıl dönümünde kahraman ordumuz PKK’nın belini kırmak için operasyonlar başlattı. Biz Sarıyerli vatan severler olarak kahraman ordumuzun ve Mehmetçiğimizin her zaman arkasındayız. PKK ve işbirlikçilerine karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ordumuz operasyonlarına devam ederken terör örgütü PKK da alçakça pusularla saldırılarla askerimizi, polisimizi şehit etmeye devam etmektedir. Dün Dağlıca’da saat 15:00 sularında onlarca askerimiz şehit olmuştur Sarıyerli vatan severler olarak PKK terör örgütünün ülkemizden kazınmasını istiyoruz. Bugün burada her partili ve partilere üye olmayan vatan severler olarak burada toplanmış bulunuyoruz. Biz bugün burada Amerikan silahlarıyla ülkemizdeki işbirlik iktidarın açılımıyla güçlenen ülkemizi bölme planlarıyla alçakça askerimize saldıran PKK’ya karşı hepimiz Mehmetiz demek için toplandık.” dediler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir