GündemManşet

Sarıyer’deki Cemevleri’nin Mimarı Gökan Zeybek, CHP İstanbul İl Başkanlığı’na hazırlanıyor!

GOKAN-ZEYBEK12

_ayracCHP İstanbul İl Başkan Adayı, Sarıyer Grup Başkanvekili, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, İstanbul’da ve Sarıyer’de Alevi camiasının en büyük ihtiyaçları olan Cemevleri’nin mimarı olarak biliniyor.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

CHP İstanbul İl Başkan Adayı Gökan Zeybek, Sarıyer’de iki Cemevi projesinin mimarlığını yaparak Alevi camiasına büyük eserler kazandırdı. Sarıyer’de üçüncü Cemevi yapımı için Ayazağa 1/1000 Planlarında Oyak Sitesi’nde Cemevi yapılması için izin çıkarılmasını sağladı.

SARIYER’E 3. CEMEVİ GELİYOR

Sarıyer Cemevi ve FSM Cemevi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından söz verilen bir proje, bir değil iki Cemevi yapılarak hizmete açıldı. FSM Armutlu Cemevi ve Sarıyer Cemevi, projenin mimarlığını yapan Gökan Zeybek iki Cemevi projesini bitirerek bir üçüncüsü için mücadele veriyor.

cemevi1

AYAZAĞA PLANLARINA CEMEVİ DAHİL EDİLDİ

Cemevi yapılması kararının meclisten geçmesi için büyük mücadele vererek her iki Cemevi’nin mimarlığını yapan, bitirilmesinde büyük pay sahibi olan Gökan Zeybek, “Sarıyer halkının diğer ilçelere gitmesine gerek kalmadı, büyük bir ihtiyacı karşıladık, Hükümetlerin Cemevi yapımına karşı gelmesine rağmen Sarıyer Belediye Meclisinden ve Büyükşehir Belediye Meclisinden geçirerek izinlerini aldık, 1,5,yıl gibi kısa sürede İki Cemevi’nin de projelerini tamamlayarak açılışlarını gerçekleştirdik. Şimdi üçüncü Cemevi’ni Oyak sitesi içinde 1/000 planlara dahil ederek İBB Meclisinde sunumlarını yaptık, Ocak ayı İBB meclisinde bu planlar geçecek” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE MODERN CEMEVİ

Zeybek’in şunları söylüyor; “Cemevi’nin bu noktaya gelmesinde tabi ki en büyük pay Belediye Başkanımız Şükrü Genç’indir. Sarıyer Cemevi, Cemevi dışında eğitim çalışmalarının yapıldığı 5 adet oda ve bir müze bulunmaktadır, 346 koltuk kapasiteli konferans salonu, 600 kişinin aynı anda yemek yiyeceği aş evi, bir kat altta 4 tane cenazeyi aynı anda barındıran bir morg, cenaze hizmeti verebileceğimiz kat, en alt katta ise 20 araç kapasiteli garajımız var. Abdesthaneler, kadın erkek tuvaletler yapılarak, Türkiye’nin en büyük ve modern Cemevi’ni Sarıyer halkının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenleyerek projemizi böylece tamamlamış olduk.”

gokan-zeybek2100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir