GündemManşet

Sarıyer’deki meclis üyeleri neredeyse karın tokluğuna çalışıyor!

meclis-uyesi3-1

_ayrac

Sarıyer Belediye meclisinde yer alan 37 meclis üyesi, maaş almıyor sadece katıldıkları toplantı başına 115,5’şer lira “huzur hakkı” alıyor. Ayda iki kez meclis toplantısına katılan üyeler toplam 231’er lira kazanıyor. Eğer meclis üyeleri komisyon toplantılarına da katılırlarsa ilaveten 115,5 lira daha alıyor. Encümende görev alan 3 meclis üyesi ise sadece 577’şer lira maaş alıyorlar.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi’nde toplam 37 meclis üyesi yer alıyor. İlçe meclisinde AKP ve CHP’den üyeler bulunuyor. 14 üye AK Parti’den, 23 üye ise CHP’den görev yapıyor. Peki seçimler döneminde meclise girebilmek için kulis üstüne kulis yapan meclis üyeleri ne kadar kazanıyor? Sarıyer Gazetesi olarak merak edilen bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

MECLİS ÜYELERİ KARIN TOKLUĞUNA ÇALIŞIYOR (!)

Sarıyer Belediye Meclisi’nde görevli isimler maaş almıyor. 5393 sayılı belediye kanunun 32. maddesine göre maaş değil toplantılara ve komisyonlara katılmış oldukları her gün için huzur hakkı alıyor ve bu huzur hakkı belediye başkanının maaşının 90’da birinden fazla olamıyor.

Buna göre Sarıyer Belediye Meclisi’nde görevli meclis üyeleri katıldıkları toplantı ve komisyon başına sadece 115,5’şer lira para alıyor. Ayda sadece 2 kez toplanan meclis toplantısı nedeniyle meclis üyeleri toplam 231’er lira kazanıyor. Eğer meclis üyeleri komisyonlara da katılırsa komisyon toplantısı başına ilaveten 115.5’er lira daha alıyor.

ENCÜMEN ÜYELERİ 577,5’ŞER LİRA MAAŞ ALIYOR!

Belediye meclis üyelerinden 3 tanesi ise encümen üyesi olarak görev yapıyor. Sarıyer’deki CHP’li encümen üyeleri de aylık 577,5’şer lira maaş alıyor.  Kısaca Sarıyer Belediye Meclisi’nde görev yapan meclis üyeleri  ile encümen üyeleri neredeyse karın tokluğuna çalışıyor.

TANIMAYANLAR İÇİN SARIYER’DEKİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

chp2chp1chp3chp4

_ayrac

akp1 akp2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir