GündemManşet

Sarıyerliler, Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Türkmenler için tam 2 kamyon dolusu yardım malzemesi topladı!

ulku-ocakları-burak-karagulle1 (2)

_ayrac

Ülkü Ocakları’nın yurt genelinde Türkmenler için başlattığı yardım kampanyasına Sarıyerliler sahip çıktı. Sarıyer Ülkü Ocakları ve Ayazağa Ülkü Ocakları’nın girişimleri sonucu Sarıyer’de tam 2 kamyon dolusu erzak toplandı. Sarıyer Gazetesi aracılığıyla kampanyaya katılan herkese teşekkür eden Sarıyer Ülkü Ocakları Başkanı Burak Karagülle, yardım malzemelerini Türkmenler’e ulaştırılmak üzere Anadolu Yakası Bölge Başkanlığı’na teslim etti.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer halkı duyarsız kalmadı ve günlerdir Rus ve Suriye Ordusu tarafından bombalanan Bayır Bucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına sahip çıktı. Suriye’de yardıma muhtaç Türkmenler için başlatılan yardım seferberliğine ilçe genelinde çok sayıda muhtar, iş adamı, esnaf ve duyarlı vatandaş destek verdi. Kampanya kapsamında gıda malzemesi başta olmak üzere kıyafet gibi malzemeler de toplandı.

BURAK KARAGÜLLE, 2 KAMYON YARDIM MALZEMESİNİ BİZZAT TESLİM ETTİ

Ülkü Ocakları’nın ülke genelinde başlattıkları kampanyanın Sarıyer ayağını yürüten Sarıyer Ülkü Ocakları Başkanı Burak Karagülle, toplanan yardımları gece yarısı Anadolu Yakası’ndaki Ülkü Ocakları Bölge Başkanlığı’na bizzat teslim etti. Kampanyanın başarıyla yürütülmesinden sonra Sarıyer Gazetesi aracılığıyla herkese teşekkür eden Karagülle, kampanya sonrasında Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu‘ya şu açıklamayı yaptı;

“Türkmen kardeşlerimiz için başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına destek çığ gibi büyüdü ve sonucunda Sarıyer Ülkü Ocakları olarak 2 kamyon dolusu yardım malzemesi toplayarak Türkmen Dağı’na ulaştırılmak üzere 30/12/2015 tarihinde gece 03:30’da bizzat kendim ve yönetimimden birkaç arkadaşım ile İstanbul Ülkü Ocakları’nın belirlediği noktaya ulaştırarak Anadolu Yakası Bölge Başkanımız Sayın Aydın GÜNGÖR‘e teslim ettik.

ulku-ocakları-burak-karagulle1 (1)

YARDIM KAMPANYASINDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ!

Başta bu organizasyonda en çok pay sahibi olan Pınar Mahallesi Teşkilatı adına İsa BASMAKÇI, Murat TATAR, Ahmet KOCA, Tayfun KALDIRIM, Suat KARATAŞ, Selçuk YILMAZ, Salih NOHUT’a, MHP Pınar Mahallesi Kadın Kollarına, Emirgan Mahalle Muhtarı Muharrem YAVUZ, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali YAZICI, Merkez Mahalle Muhtarı Sinan YÜKSEL, Rumelikavağı Muhtarı Sinan DEMİRCİ, Zekeriyaköy Muhtarı Semra ÖZKAYA’ya duyarlı Sarıyer halkına, Sarıyerimiz’in yerel gazetelerine ve Mustafa NOHUT, Şafak TAŞDEMİR, Birol SEZGİN, Hakan BAŞPINAR, Muharrem AKINCI, Şeref TANRI KULU’na yapmış oldukları büyük yardımlardan dolayı şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Allah (cc) yapılan yardımları kabul eylesin. ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN. TÜRKMENDAĞI TÜRK KALACAK!

***

ulku-ocakları-burak-karagulle1 (5)  ulku-ocakları-burak-karagulle1 (3)

ulku-ocakları-burak-karagulle1 (4)

ulku-ocakları-burak-karagulle1 (6)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir