GündemManşet

SASİDER’den hemşerileri Hakim Ayhan Ayan’a ziyaret!

SASİDER-AYHAN-AYAN1 (6)

_ayrac

Sarıyer’in en aktif derneklerinden Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) yönetimi, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Ayhan Ayan’ı makamında ziyaret etti. İstanbul Adalet Sarayı’nda gerçekleşen ziyarette, deneyimli Hakim Ayan, hemşeriyle yakından ilgilendi.

_ayrac

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

***

SASİDER Başkanı iş adamı Ali Genç ve beraberindekilerin ziyareti yaklaşık 2 saat sürdü. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda gerçekleştirilen ziyarete, dernek yöneticileri ve Sivaslı mahalle muhtarları da katıldı. Aynı zamanda kendisi de Sivas Gölova doğumlu olan deneyimli Hakim Ayhan Ayan, kendisini ziyarete gelen hemşeriyle yakından ilgilendi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette SASİDER Başkanı Ali Genç dernek çalışmaları hakkında Ayan’a bilgiler verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hakim Ayan da hemşerileriyle Sivas üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ziyaret, topluca çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Ayhan Ayan kimdir?

İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi- Adalet Komisyonu Başkanı olan Ayhan Ayan, 1967 yılında Sivas Gölova’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Gölova’da tamamladıktan sonra, lise öğrenimini İzmir ili Tire ilçesi Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’nda gerçekleştirdi.

1985 yılında girdiği İstanbul Hukuk Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu, İstanbul ve Üsküdar Hakim Adayı olarak staj yaptı. Staj bitiminde sırasıyla Trabzon Arşin Hakimliği, Diyarbakır Dicle Hakimliği, Afyon Başmakçı Hakimliği, Kırklareli Hakimliği, Kayseri Hakimliği, Sarıyer Hakimliği, İstanbul 20. Asliye Hukuk Hakimliği yaptıktan sonra 7 Nisan 2014 tarihinde göreve başladığı İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı görevine halen devam etmektedir. Deneyimli Hukukçu Ayhan Ayan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

SASİDER-AYHAN-AYAN1 (2)

SASİDER-AYHAN-AYAN1 (3)  SASİDER-AYHAN-AYAN1 (6)

SASİDER-AYHAN-AYAN1 (7)

SASİDER-AYHAN-AYAN1 (8)

SASİDER-AYHAN-AYAN1 (9)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir