GündemManşet

SASİDER’den iftar

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) tarafından İstanbul Korupark’ta Şehit Aileleri, Gazi, Engelli ve ailelerine iftar programı düzenledi. 

Başkanlığını Sarıyer’in sevilen simalarından Ali Genç’in yaptığı Sarıyer Sivaslılar Derneği Şehit Aileleri, Gazi, Engelli ve ailelerine İstanbul Korupark’ta iftar programı düzenledi. Programın en dikkat eden yönü ise gösteriş ve şovdan uzak olmasıydı. Programa katılan misafirler Özellikle Şehit Aileleri, Gazi, Engelli ve ailelerinin seçilmesindeki nedenlerden en önemlisi topluma karışmalarını sağlamak.

ali-genç-sasider

Genç: Siyasetçiler olsun istemedik

Açılış konuşmasını yapan Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, “Böyle önemli bir günde sizinle aynı sofrayı paylaşmak bizi çok mutlu etti. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak bu paylaşımlarımız devam edecektir.  Bu birlikteliği her yıl bu mübarek ayda hep beraber açacağız. Dikkat ederseniz muhtarlarımız dışında hiçbir siyasetçiyi davet etmedik. Çünkü bu önemli, mübarek bir günde hiç siyaseti bulaştırmak istemedik. Düzenlenen diğer iftar programlarına benzesin istemedik. Her iftarda bulunan aynı yüzler dışında farklı renklerde kardeşlerimizi davet ettik” dedi.

sasider

Genç’ten engellilere müjde

Genç,  konuşmasına engellilere özel bir gece organize edeceğini söyleyerek, “Sosyal sorumluluk çerçevesinde Anadolu’nun örf ve adetlerini Sarıyer’de birlik ve beraberlik içinde yaşatmaya çalışıyoruz. Herkes büyük bir özveriyle Sarıyer’de bulunan engelli kardeşlerimize ulaşarak, önümüzdeki dönemde onlara bir gece düzenleyeceğiz. Evlere kapanmak zorunda kalmış bütün engelli kardeşlerimizle gönüllerince bir gece yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Genç konuşmasını,  herkesin huzur, mutluluk ve barış dolu bir bayram geçirmesi temennisinde bulunarak bitirdi.

sasider1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir