GündemManşet

Şebinkarahisarlı şehit askeri, Sarıyerli hemşerileri unutmadı!

giresun-sebinkarahisar-sehit-asker1 (2)

_ayrac
Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki hain saldırıda şehit olan ve 1 ay önce nişanlandığı ortaya çıkan Giresun Şebinkarahisarlı Uzman Çavuş Birkan Gündüz‘ü Sarıyer’deki hemşerileri unutmadı. Şehit asker için Büyükdere’deki Şebinkarahisar Derneği’ne dev Türk bayrağı asıldı.

_ayrac

giresun-sebinkarahisar-sehit-asker1 (6)

BÜYÜKDERE’DEKİ DERNEK BİNASINA BAYRAK ASILDI

Diyarbakır’da terör örgütünün hain saldırısı sonucu yaşamını yitiren Şebinkarahisar doğumlu Şehit Uzman Çavuş Birkan Gündüz yarın (Çarşamba) son yolculuğuna uğurlanacak. Diyarbakır’dan askeri törenle memleketine uğurlanan şehit Gündüz’ü, Sarıyer’deki hemşerileri de unutmadı. Sarıyer’de en çok nüfusa sahip yörelerden Şebinkarahisarlılar, şehit hemşerilerinin acısını paylaştı. Büyükdere’deki Şebinkarahisar Tepeltepe Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği binası duvarına dev Türk bayrağı astı. Dernek üyeleri birbirlerine başsağlığı dileyerek ve dualar ederek şehit hemşerilerine karşı manevi sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştı. Öte yandan şehit asker Gündüz’ün zaman zaman İstanbul’a gelerek Sarıyer’deki akrabalarını ziyaret ettiği öğrenildi. Şehit askerin MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç’in akrabası da olduğu ortaya çıktı.

ŞEHİT ASKER 1 AY ÖNCE NİŞANLANMIŞTI

Şehidin facebook hesabından paylaştığı fotoğraflar ve sözler yürekleri burktu. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan en son 14 Aralıkta paylaştığı sözler ile henüz 1 ay önce nişanlandığı nişanlısına aşkını ilan eden Şehit Uzman Çavuş son paylaştığı fotoğrafta mutluluğunu şu sözler ile ifade etti. “Ayırmasın Allah’ım tüm sevenleri. Ben sana sen bana aşığız aşık. Hem Mutlu olmak kimin umurunda, sen yanımda ol yeter.”

17 Kasım’da nişanlandığı öğrenilen Şehit Uzman Çavuş’un cenazesinin Çarşamba günü Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine getirilerek törenle toprağa verileceği öğrenildi.

NİŞANLISI İSYAN ETTİ: “BEN DE KÜRT VATANDAŞIYIM”

giresun-sebinkarahisar-sehit-asker1 (4)

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz için tören düzenlendi. Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesindeki törende hastane morgundan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, katafalka konuldu, öz geçmişi okundu ve dua edildi.

Bu sırada fenalaşan şehidin yaklaşık bir ay önce nişanlandığı Rukiye Orman ve annesi Sevda Orman’a sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin nişanlısı Orman, “Ben de Kürt vatandaşıyım. Bu nasıl Kürtlük? Yüzüğün parmağımda, yiyesin diye yaptığım yemek tencerede kaldı” diyerek gözyaşı döktü.
Törenin ardından Gündüz’ün cenazesi, toprağa verilmek üzere Giresun’a uğurlandı.

CENAZESİ BAYHASAN KÖYÜ’NDE TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit Birkan Gündüz’ün cenazesi 23 Aralık Çarşamba günü Şebinkarahisar Tekışık camisinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Bayhasan köyünde toprağa verilecek.

giresun-sebinkarahisar-sehit-asker1 (5)  giresun-sebinkarahisar-sehit-asker1 (7) giresun-sebinkarahisar-sehit-asker1 (9)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir