GündemManşet

Seçim bitti, bir gün sonra Sarıyer’de yıkımlar başladı! İşte BELGESİ!

sariyer-belge2-1 ***

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***_ayracAK Parti’nin zaferle çıktığı 1 Kasım seçimlerinden sadece bir gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer’de yıkımlar için düğmeye bastı. Yeni Mahalle’ye bağlı Havantepe bölgesinde yaklaşık 50 gecekondunun yıkılması ve tahliye edilmesi için seçimden sadece bir gün sonra yazışma başlatıldı.

_ayrac

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü, tapusu Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü‘ne ait olan Yeni Mahalle 730 ada 2 parseldeki 6.642 metrekarelik arazide işgalci konumundaki tüm gecekonduların yıkılacağından polise yıkım günü bölgede çevre güvenliği alması için 2 Kasım tarihinde resmi yazı gönderdi.

_ayrac

SEÇİMDEN SADECE BİR GÜN SONRA YIKIM YAZISI

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün Sarıyer Yeni Mahalle’deki 50 gecekondunun yıkımıyla ilgili resmi yazışmayı 1 Kasım seçiminden sadece 1 gün sonra başlatması dikkat çekti. Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne 2 Kasım tarihinde 190468 sayılı resmi yazı gönderen Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Sarıyer’deki bu gecekonduların tahliye edileceğinden ve yıkım işleminin yapılacağından dolayı gerekli emniyet tedbirlerinin alınmasını istedi. Vakıflar Genel Müdürlüğü‘nün arazisini işgal eden evlerin yıkılması için Büyükşehir Belediyesi’nden gönderilen yazı üzerine harekete geçen emniyet, 5 Kasım’daki ilk yıkım için tedbir aldı.

SADECE TEKERLİ SANDALYEYE MAHKUM VATANDAŞIN EVİNİ YIKMIŞLAR

Yapılan yazışmalarda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü Zabıta ekiplerince yapılacak olan yıkıma direnecek ve olası durumda olay çıkartacak gecekonducuların önlenmesi için gerekli emniyet tedbirlerinin aldırılması istendi. Bu tedbirler arasında gerekli görülmesi halinde Çevik Kuvvet çağrılması ve takviye kuvvet de istenebileceği belirtildi. Bu arada Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün isteğiyle Havantepe’de 5 Kasım tarihinde yapılan ilk yıkım işleminin sadece tekerlekli sandalyeye mahkum engelli Kazım Ersöz’ün evinin yıkılmasıyla sonuçlanması gözlerden kaçmadı. Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yıkım ekipler 50 ev için alınan yıkım kararını şimdilik sadece bir engelli ailenin evini yıkarak hayata geçirmiş oldu. Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre yıkım önümüzdeki günlerde aralıklarla devam edecek.

50 GECEKONDU ARALIKLARLA YIKILACAK

Sarıyer Gazetesi‘nin ortaya çıkardığı aşağıdaki belgeye göre Yeni Mahalle’deki yıkım kararının aynı parselde bulunan 50 gecekondunun tamamı için alındığı gözler önüne serildi. Önümüzdeki günlerde söz konusu parselde bulunan tüm gecekonduların Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince yıkılacağı öğrenildi. Öte yandan 1 Kasım genel seçiminde Yeni Mahalle’de AK Parti, en yakın rakibi CHP’den yaklaşık yüzde 50 oranında daha fazla oy almıştı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar‘ın da yaşadığı Yeni Mahalle’de AK Parti 1183, CHP 829, MHP 214, HDP ise 74 oy almıştı.

 

İŞTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE  BAĞLI BOĞAZİÇİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN SARIYER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE GÖNDERİLEN YIKIM YAZISI;

havantepe-1-yenimahalle1

havantepe51

kadir-topbas10

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler