GündemManşet

ŞÜKRÜ GENÇ, REŞİTPAŞA’DA KADINLARLA BULUŞTU, 7 HAZİRAN ÖNCESİ HERKESİME YÖNELİK ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ!

sukru-genc1 (4)

SADİ TOYGAR yazdı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve eşi Dürdane Genç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile birlikte, mahallenin sorunlarını dinlemek için gittiği CHP Reşitpaşa Mahalle temsilciği binasında kadınlar ile sohbet etti; ” Daha mutlu ve huzurlu yaşamak için gecekonduda, yalıda, sitede yaşayan tüm vatandaşlarımızla birlikte ortak yaşam alanları yaratmak zorundayız” diye konuştu.

Reşitpaşa Mahallesi’nde ilk defa kadınlar ile biraraya geldiğini ve mutlu olduğunu söyleyen Başkan Genç, hiç kimseyi ayırt etmeden herkesin huzuru ve mutluluğu için çalıştıklarını söyledi.

REŞİTPAŞA’YA YAŞAM EVİ SÖZÜ

Ortak yaşam alanları oluşturmak ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla Sarıyer’de yaşam evlerini faaliyete geçirdiklerini söyleyen Başkan Genç, Reşitpaşa’da da aynı uygulamayı yapacaklarını söyleyerek, ‘’Halkımız için  yaptığımız her şey geleceğe yatırımdır” dedi.

sukru-genc1 (1)

Günlük hayattan örnek vererek, toplumun geleneklerini de korumak zorunda olduklarını belirten Başkan Genç “Değerlere sahip çıkmak, barış ve huzur içinde yaşamak için, amacımız Sarıyer’e her alanda ısrarla hizmet etmektir “ diye konuştu.

GELENEKLER GÜÇLÜYSE TOPLUM DA GÜÇLÜDÜR

Eğer ‘’gelenek güçlüyse, toplum da güçlüdür’’ ifadelerini kullanan Başkan Genç,  “Toplumların kendilerine özgü geleneklerini korunması çok önemlidir. Geleneklerimizde kınamanın bir ceza ve utanma olduğu bilinir. Bu doğrultuda geleneğe saygı duyulması, yaşatılması toplumu birbirine kaynaştırır” dedi.

Sorunları dinleyen Başkan Şükrü Genç, sorunların çözümü konusunda mahalle sakinlerinin önerilerini dikkate alacaklarını belirtti. CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, yaklaşan seçimlere dikkat çekerek yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatı ile beraber, belediye ile el birliği yaparak hizmet verdiklerini söyledi. Vatandaşların sorunlarını dinlediklerini ve çözüme kavuşturduklarını belirten Deniz, yapılan bazı uygulamaları da örnek gösterdi, vatandaşın içinde ve her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

sukru-genc1 (2) sukru-genc1 (3)  sukru-genc1 (5)   sukru-genc1 (8)

sukru-genc1 (6)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir