GündemManşet

Surp Hripsimyants Kilisesi’nde 167. yıl kutlaması

kilise1 (3)

***

Büyükdere’deki Surp Hripsimyants Kilisesi’nin 167. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kilisede bir program düzenlendi. Kilisede yapılan ayinden sonra aralarında ilçe protokolünün de bulunduğu çok sayıda kişiye öğle yemeği verildi.

***

Büyükdere’de 15 Haziran 1848’de ibadete açılan Surp Hıripsimyants Kilisesi‘nin 167. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir program düzenlendi. Ermeni kökeni yüzlerce kişinin de katıldığı programa Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP’li milletvekili adayı Cengiz Alp, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, AK Parti Milletvekili Adayı Markar Eseyan, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Büyükdere Çevre Kültür ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Fikret Yazıcı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

KİLİSE BAHÇESİNDE MİSAFİRLERE YEMEK

kilise1 (1)

Surp Hripsimyants Kilisesi ve Mezarlığı Vakfı Başkanı Murat Süme’nın ev sahipliğini yaptığı programa Feriköy’den de birçok kişi katıldı. Kilisede düzenlenen ayinden sonra ilçe protokolünün de aralarında bulunduğu kalabalığa öğle yemeği ikram edildi.

Yemekte konuşan Surp Hripsimyants Kilisesi ve Mezarlığı Vakfı Başkanı Murat Süme, kendilerine her zaman sahip çıkan ve destek olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti ve yemeğe katılan ilçe protokolüne teşekkür dileklerini iletti. Kilise bahçesinde düzenlenen yemek sırasında misafirler mini bir orkestrada müzik ziyafeti verdi.

kilise1 (2)

kilise1 (4)

meclis1-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler