GündemManşet

Teröre tepki çığ gibi! Ayazağa’daki Giresun Eynesilliler Derneği Başkanı Mustafa Civek, gönüllü asker olmak için dilekçe verdi!

eynesil-baskan1 _ayrac

Merkezi Sarıyer Ayazağa’da bulunan Giresun Eynesilliler Derneği’nin başkanı Mustafa Civek; son dönemde yaşanan terör olayları nedeniyle gönüllü asker olmak için Genelkurmay Başkanlığı’na dilekçe verdi.

_ayrac

SADİ TOYGAR

Böyle dernek başkanları da var! Ayazağa’daki Giresun Eynesilliler Derneği Başkanı Mustafa Civek, Genelkurmay Başkanlığı’na dilekçe vererek gönüllü askerlik müracaatında bulundu. Afyon Giresunlular Şehitliği’ne ulaşım desteği veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e de teşekkür eden Eynesilliler Derneği Başkanı Mustafa Civek konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son zamanlarda artan terör olaylarıyla ilgili sınırda gönüllü olarak PKK ve diğer terör örgütlerine karşı güvenlik kuvvetleriyle birlikte çalışmak için, Genelkurmay başkanlığına bir dilekçe verdim. Biz Topal Osman Ağa’nın torunlarıyız. Bizim dedelerimiz her cepheye her savaşa gitmiş insanlardır. Bizler de onun torunlarıyız. Topal Osman Ağa’nın kurmuş olduğu 42. ve 47. Alaylar Dünya tarihinde bir örnektir ve biz de bu alayları tekrar canlandırıp kurduğumuz özel bir ekip ile sınırda PKK ve diğer terör örgütlerine karşı mücadele etmek için Genelkurmaya bir dilekçe yazdım. İnşallah en kısa zamanda cevap gelir ve biz de sınırda yerimizi alırız”

mustafa_civak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir