GündemManşet

TOGO’lu iş kadınını Sarıyer’de soydular, 500 bin lirasını çaldılar!

kelepce1

_ayrac

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptığı başarılı bir operasyonla Togo uyruklu bir iş kadının çantasından 150 bin Euro değerinde ziynet eşyası, 9 bin dolar ve 4 bin lira çaldığı iddia edilen 2 şüpheli yakalandı. Yaklaşık 500 bin lira değerindeki soygunu gerçekleştirdiği iddia edilen 2 kişi, Feriköy’de evlerinde göz altına alındı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Togo uyruklu 42 yaşındaki bir iş kadını, İstinye’de 6 Eylül’de bir alışveriş merkezinde, yankesicilik yöntemiyle çantasından 150 bin Euro değerinde ziynet eşyası, 9 bin dolar ve 4 bin lira çalındığını belirtti.

Alışveriş Merkezi’ndeki kamera görüntülerini inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, C.G. (32) adlı kadın ve 12 yaşındaki N.E’yi Feriköy’deki bir evde gözaltına aldı.

Şüpheli N.E’nin beyanı doğrultusunda evin bahçesinde yapılan aramada, 3 bin lira ve bin dolar ile 5 ziynet eşyası bulundu. Konuyla ilgili yakalanan şüphelilerden C.G’nin “Hırsızlık, dolandırıcılık ve emniyeti suiistimal” suçlarından çok sayıda sabıkasının bulunduğu belirlendi.

MAĞDUR KADIN, TOGO CUMHURBAŞKANININ EŞİ Mİ?

Öte yandan mağdur iş kadının polise başvurusunda, kendisini Togo Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe’nin eşi olarak tanıttığı ancak yapılan incelemede bu yönde bir bilgiye rastlanmadığı öğrenildi. Çalınan eşyasını almak için emniyete gelen iş kadını, soruları yanıtlamadan emniyetten ayrıldı.

istinyedeneleroluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir