GündemManşet

Topbaş, İstanbul’un tüm belediye başkanlarını Sarıyer’de ağırladı!

belediye-baskanlari12 _ayracBüyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te bir araya geldi. Toplantı sonrasında çekilen hatıra fotoğrafında 30 belediye başkanı yer aldı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te ilçe belediye başkanları ile bir araya gelen Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’a yaptıkları yatırımlardan bahsederek, “Sizlerin de yakından bildiği yatırımlar İstanbul’u dünyanın gıpta ile izlediği bir şehir haline getirdi. Bu bir ekip işi. Sizlere ve sizlerin şahsında da tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ediyorum” dedi.

CHP’Lİ BAŞKANLAR DA KATILDI

Aralık ayı başında Paris’te katıldığı ve başkanlığını yaptığı “Yerel Liderler İklim Zirvesi”ne de değinen Başkan Topbaş şöyle devam etti: “İki dönemdir Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Başkanlığını da yürütüyorum. Bu vesileyle dünyanın bir çok ülkesinde programlara katılıyorum. Bu tür programlar ülkemizin ve İstanbullumuzun bilinirliğini arttırma yönünde önemli bir etkiye sahip. Sohbet ettiğimiz dünya liderleri de İstanbul’dan övgüyle bahsediyorlar. Bu övgünün mimarları sizlersiniz.”

Göreve geldikleri günden bu güne İstanbulluların yaşadıkları şehirden gurur duyacakları bir şehir inşa etmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Topbaş, ”Kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürüyoruz. Parti gözetmeksizin tüm ilçelerimize yatırımlarımızı sürdürüyoruz. İstanbul’a hizmet etmenin bilinciyle hareket ediyoruz. İstanbul gibi bir şehirde yönetici olmak büyük bir gurur” diye konuştu.

İlçe Belediye Başkanlarının sorularına da cevap veren Başkan Topbaş, program sonrasında Beyaz Köşk’ün önünde İlçe Belediye Başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir