GündemManşet

Ülkü Ocakları Sarıyer’de adından söz ettirmeye devam ediyor! Bu kez de Hoca Ahmet Yesevi konferansı düzenlendi!

sariyer-ulku-ocaklari (2)

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer ve Ayazağa Ülkü Ocakları, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi‘nde Hoca Ahmet Yesevi’yi anma konferansı düzenledi. Konferansa İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, İl Teşkilat Başkanı Vedat Şahin, 2. Bölge Başkanı Oğuzhan Başdoğan, İstanbul Ülkü Ocakları il yöneticileri, Bölge Ocak Başkanları ve yöneticileri, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Erdoğan Aslıyüce ve çok sayıda davetli katıldı.

YASİN-İ ŞERİF OKUNDU

sariyer-ulku-ocaklari (10)

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Özbekistanlı Mübaşir Hoca tarafından Hoca Ahmet Yesevi’nin ruhuna okunan Yasin-i Şerif ile devam edilirken, Sarıyer Ocak Başkanı Burak Karagülle ve Ayazağa Ocak Başkanı Cumhur Başkan‘ın kısa konuşmasının ardından İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

sariyer-ulku-ocaklari (8)

Program sırasında davetlilere sinevizyon gösterisi izlettirildi. Sonrasında söz alan Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Erdoğan Aslıyüce, Hoca Ahmet Yesevi’nin hayatı ve fikirleri ile ilgili etkili bir konferans vererek salondaki davetlilere doyumsuz bir bilgi ziyafeti verdi.

sariyer-ulku-ocaklari (3)  sariyer-ulku-ocaklari (5)

sariyer-ulku-ocaklari (6)

sariyer-ulku-ocaklari (7)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir