GündemManşet

Ünlü iş adamı İbrahim Cevahir’in cenazesi, 27 yaşında vefat eden küçük oğlu Ekrem’in yanına defnedilecek!

ekremcevahir1

_ayracKalp krizi geçirerek hayatını kaybeden ünlü iş adamı İbrahim Cevahir’in cenazesi, yakalandığı bir hastalık nedeniyle henüz 27 yaşındayken yaşamını yitiren en küçük oğlu Ekrem‘in yanına defnedilecek. Baba ile oğul tam 28 yıl sonra Yeniköy’deki Aile Mezarlığı’nda buluşacak.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ

Türkiye’nin yakından tanıdığı ünlü iş adamı İbrahim Cevahir, sahibi olduğu Şişli’deki otelinde ani bir kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. İlk kez SARİYERGAZETESİ.COM Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun duyurduğu acı haber kısa sürede tüm Türkiye’de duyuldu. Bütün ulusal gazeteler ve televizyonlar bu olayı, son dakika haber olarak okuyucuları ve izleyicilerine duyurdu.

ibrahim-cevahir

OĞLUNUN YANINDA DEFNEDİLECEK!

Başarılı ve hayırsever iş adamı İbrahim Cevahir’in cenazesi ailesinin aldığı son kararla Cuma günü FATİH CAMİ’nden kaldırılacak. Merhum Cevahir’in oğlu Yusuf’un halen hac görevini yerine getirmek için Suudi Arabistan’da olduğu ve bu yüzden cenazenin cuma günü cuma namazından sonra kaldırılacağı öğrenildi. Ünlü işadamı Cevahir’in cenazesi Yeniköy’deki Aile Kabristanlığı’nda 28 yıl önce yaşamını yitiren küçük oğlu Ekrem’in yanına defnedilecek.

HENÜZ 27 YAŞINDAYDI

İşadamı İbrahim Cevahir’in 3 oğlundan en küçüğü olan Ekrem Cevahir, yakalandığı teşhisi konulamayan bir hastalık nedeniyle henüz 27 yaşındayken hayatını kaybetmişti. 1987 yılında hayatını kaybeden Ekrem Cevahir’in adı bugün Kağıthane’de kendi adını taşıyan Ekrem Cevahir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yaşatılıyor.

EKREM CEVAHİR KİMDİR?

1960 yılında Trabzon Çaykara’da doğdu. Ailenin üçüncü erkek evladıydı. İlkokul 1. Sınıfı Ulu Camii Köyü İlkokulunda 2-3-4. Sınıfları İstinye’deki Recaizade Ekrem İlkokulunda ve 5. Sınıfı Beşiktaş Yıldız İlkokulunda bitirdi. Ortaokula Beşiktaş Yıldız Ortaokulu’nda devam etti ve liseyi de Behçet Kemal Çağlar Lisesinde 1978 yılında tamamladı. Liseyi bitirdiği dönemdeki anarşi sebebiyle lisan ve üniversite eğitimi için Eylül 1978 yılında ailenin diğer çocuklarıyla birlikte İngiltere’ye gitti. Aralık 1981 tarihinde İşletme bölümünden mezun olarak eğitimini tamamladı.

Eğitiminin hemen sonrasında ailenin inşaat işlerinin sevk ve idaresi için Libya’ya gitti. Kısa bir süre sonra tüm işleri kontrol ederek performansı göstermesi sebebiyle şirketin genel müdürlüğüne tayin edildi. Mart 1987 yılında kısa dönem askerliğini Burdur’da ifa etti. Bu dönemde yüksek ateşten şikayet ediyor fakat hiçbir tıbbi araştırma sonuç vermiyordu. Ekim 1987 yılında teferruatlı bir araştırma ve tedavi için gittiği Londra’da hastalığına teşhis konulamadı. Fakat sağlık durumu giderek kötüleşti ve maalesef 20 Kasım 1987’de yatmakta olduğu Tıp Fakültesinde 27 yaşında vefat etti. 23 Kasım 1987 tarihinde Yeniköy mezarlığında defnedildi. Evli ve iki kız babasıydı. Arapça ve İngilizce lisanlarını biliyordu.

Hayatı boyunca toplumda iyiyi teşvik eden kötüye engel olmaya çalışan mazlumun ve haklının yanında olmayı kendisine prensip edinmiş ve hayatını bu minval üzere sürdüren bir çizgisi vardı. Liderlik vasfı son derece yüksekti. Türkiye aşığı, vizyon ve misyon sahibi bir insandı. İslamı kendisine şiar edinmişti. Vefatında T.C. Libya Büyükelçisinin taziyesinde “Zannetmeyin ki sadece siz çok kıymetli bir evladınızı kaybettiniz. Türkiye Cumhuriyeti de çok kıymetli bir evladını kaybetti.” sözleri onu en iyi izah ediyor.

hayatinikaybetti

Bir yorum

  1. Allah rahmet eylesin.Her iş adamı gibi işlerinde siyaseti kullandı.Kullanmassa bugünkü türkiyede başarılı olunurmuydu kesinlikle olmazdı..Bence en esaslı iş adamlarından ve fakir babası bir insandı.binlerce insan onun için dua edecek bu çok güzel.Bir karadenizli ve bir yeniköylü olarak ona hayran olmayan var mı.Tekrar allah gani gani rahmet eylesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir