GündemManşet

Uskumruköy’de kızı tarafından öldürülen banka üst düzey yöneticisi kadın son yolculuğuna uğurlandı

sariyer-cinayet1

_ayracSarıyer Uskumruköy’deki villada kızı tarafından öldürülen özel bir bankanın üst düzey yöneticisi Belgin Hızal bugün son yolculuğuna uğurlandı. Hızal’ın yakınları yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü yaşarken cinayete inanamadıklarını söyledi.

_ayrac

Sarıyer Uskumruköy’deki evinde önceki gün psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öne sürülen kızı tarafından boğularak öldürülen banka üst düzey yöneticisi Belgin Hızal (57) gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Uskumruköy’de yaşadığı site 34 yaşındaki kızı Aslı Sönmezler tarafından boğularak öldürülen bankacı Belgin Hızal için Şişli’deki Zincirlikuyu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Adli Tıp Kurumu’ndan cenazesi alınan Hızal, tören için Zincirlikuyu Cami’ne getirildi. Uzun süre önce eşinden boşandığı öğrenilen Belgin Hızal’ın cenaze törenine babası Suha Hızal, ablası Elvida Hızal, yakın akrabaları ve arkadaşları katıldı.

İlgili Makaleler

sariyer-cinayet2

AİLE TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Aile, cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Emekli olduğu halde özel bir bankada üst düzey yönetici olarak çalışmaya devam eden bankacı Belgin Hızal’ın cenaze törenine çok sayıda kişi ve kurum çelenk yolladı.
Bankacı Belgin Hızal’ın yakınları yaşanan olay nedeniyle büyük üzüntü yaşarken cinayete inanamadıklarını söyledi. Hızal’ın psikokojik tedavi gördüğü kızını 3 ay önce Bodrum’dan getirttiği ve onun tedavisiyle yakından ilgilendiği öğrenildi. Hızal’ın aile dostu Mehmet Adalı, “Alın yazısı. Dedesi Suha Bey 40 yıllık dostumdur. Nurlar içinde yatsın, söylenecek fazla bir şey yok” diye konuştu.

“MELEK GİBİ BİRİYDİ”

Belgin Hızal’ın yakın arkadaşlarından Müfit Başak ise konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı. Başak yaptığı açıklamada, “Belgin sözlerle anlatılmaz. Onu tanımak ve görmek lazımdı. Dünya tatlısı, melek gibi biriydi. Türkiye büyük bir değerini kaybetti. Hem iş kadını olarak hem de insan olarak” dedi. Belgin Hızal için helallik alınmasının ardından öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı, Ortaköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BAKIRKÖY KADIN CEZAEVİ’NE GÖNDERİLDİ

Öte yandan Sarıyer Uskumruköy’de yaşanan olayın ardından, jandarmayı arayarak teslim olan Aslı Sönmezler’in dün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi 10’uncu Sulh Ceza Hâkimliği’nce tutuklanarak Bakırköy Kadın Cezaevine gönderildiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu