GündemManşet

UYARMIŞTIK! ÇARŞAMBA PAZARI’NDA BUGÜN DE 10 KİŞİ SOYULDU!

sariyer-carsamba-pazarı1

***

Sarıyer Gazetesi‘nin yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle gündeme getirdiği Sarıyer Merkez’deki Çarşamba Pazarı’nda bugün de yaklaşık 10 kadın soyuldu. Karakola akın eden kadınların, kara çarşaflı 2 kadını şüpheli olarak gösterdikleri öğrenildi.

 ***

İddiaya göre karakola giden kadınlara; “Merak etmeyin hırsızlar cüzdanlarınızdaki parayı alıp içindeki kimlikleri ve banka kartlarını çöpe atarlar. Belediyeciler çöpten onları bulup Zabıta’ya teslim ederler. Zabıta da onları bize getirip teslim ederler. Siz de gelip bu eşyalarınızı karakolumuzdan alabilirsiniz” denildi.

 ***

 ÖZEL HABER/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Gazetesi, hırsızlık olaylarının en çok yaşandığı Sarıyer Merkez’deki Çarşamba Pazarı’nı gündeme taşımış, gerek vatandaşları gerekse yetkilileri bir an önce burada gerekli önlemleri almaya çağırmıştık. Ancak onca uyarımıza rağmen bugün de yaklaşık 10 kişi hırsızların kurbanı oldu. Pazarda soyulduklarını söyleyen mağdur kadınlar, bugün de Şehit Şeker Aktaş Polis Karakolu‘na adeta akın etti. Çarşamba pazarında cüzdanlarını çaldıran kadınların dolmuş paraları bile kalmadığı için  birçoğunun evlerine şoförlere rica ederek gidebildikleri öğrenildi.

MERAK ETMEYİN ZABITA KİMLİKLERİNİZİ GETİRİR!

Çarşamba Pazarı’nda bugün hırsızların kurbanı olan bir kadın şunları anlattı; “Pazarda iki çarşaflı kadın cüzdanımı çaldı. Cüzdanımın çalındığını fark edince hemen bağırdım ve çarşaflı kadınlar koşarak kaçtı. Pazarda kimse bana yardımcı olmadı, kimse oralı bile olmadı. Herkes artık bu olaylara alışmış. Karakola gidip şikayetçi oldum ama benim gibi mağdur yaklaşık 10 kişi içerdeydi. Bizden sonra da mutlaka gelenler olmuştur. Karakoldaki polisler bana “Teyze telaşlanma, cüzdanının içindeki paraları alırlar, kimlerini ve banka kartlarını çöpe atarlar. Belediye işçileri onları çöp bidonundan alıp Zabıta’ya verir. Zabıta da bize getirip teslim ederler, birkaç gün sonra karakola gelip onları bizden alabilirsiniz. Yeniden kimlik çıkarmakla uğraşma, boş yere uğraşma’ dediler…

HER ÇARŞAMBA YAŞANAN BU REZALETE KİM DUR DİYECEK?

 Şimdi Çarşamba Pazarı’ndaki bu rezalete kimin dur diyeceği merak ediliyor. Acaba gelecek hafta Çarşamba günü de bu pazarda daha kaç kişinin canı yanacak, Sarıyer polisi ve Sarıyer Belediyesi’ne bağlı Zabıtalar daha ne kadar uyumaya devam edecek!

***

İŞTE BÖYLE UYARMIŞTIK! (Okumak için resmin üzerine tıklayınız)

carsamba-pazari1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir