GündemManşet

Yağışlar devam edecek

yagmur-sesi

Sabah saatlerinde Anadolu yakasını etkisi altına alan sağanak yağışlar ile Kartal’da 2 saatte toplam yağışın 2 katı görüldüğü bildirildi. Meteorolojiden gelen son bilgilere göre saatte metrekare başına Kartal Cevizli’ye 57,4, Çekmeköy’e 20,1, Sancaktepe’ye 31,2, Ümraniye’ye 17,6, Üsküdar’a 5,5, Pendik ve Sarıyer’e ise 3 kilogram yağış düştüğü belirtildi. Kartal’da Haziran ayından yağışın toplamı 28,7 kilogram oldu. Bu sabah 2 saat süren yağışların, Haziran ayı yağışlarının 2 katı olduğu belirtildi.

Şiddetli yağışların İstanbul’da etkisini sürdüreceğini söyleyen yetkililer vatandaşlara su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

İstanbul’daki şiddetli yağış ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen uyarı şöyle:

İstanbul Radarından alınan son görüntülere göre; İstanbul Anadolu Yakasında devam eden ve lokal olarak kuvvetli olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ilerleyerek önümüzdeki saatlerde Boğaz çevresinde ve Avrupa Yakasında da görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yerel kuvvetli yağış, lokal dolu ve yağış anında kısa süreli kuvvetli rüzgar)vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Saat 18.00’a kadar yağışlar devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre, yağışlar 18.00’a kadar etkisinin sürdürmeye devam edecek.

Gün içerisinde İstanbul’da beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise 25 derece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir