GündemManşet

Yaşar Taşkent’ten Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’e çağrı! “Kömür yardımı sıralamasında Çayırbaşı öne alınsın”

yasar taskent20

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Çayırbaşı’da yaşayan vatandaşlar, Sarıyer Kaymakamlığı’nın yaptığı kömür yardımının mahalleye geç yapılacak olmasından dolayı rahatsız. Çayırbaşı Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Taşkent, mahalle sakinlerini rahatsız eden sorunun detaylarını Sarıyer Gazetesi’ne anlattı.

TAŞKENT; “SARIYER KAYMAKAMIMIZDAN ACİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ “

Çayırbaşı Mahallesi’nde 2 bin 700 civarında Roman vatandaşının yaşadığına dikkat çeken Çayırbaşı Roman Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Taşkent, “Sarıyer Kaymakamlığımız kömür yardımını sıraya koymuş. Mahalle sırasına göre Çayırbaşı’na yapılacak yardıma daha iki ay var. Kaymakamlık 2 ay sonra kış bitince mi mahalleye kömür dağıtacak. Çayırbaşı’da vatandaşlar ısınmak için elektrikli aletlere yükleniyorlar. Bu yüzden mahallede yangın tehlikesi hakim. İnsanlar ısınmak için evlerinde yangın çıkarabilirler zaten evlerin durumu buna müsait. Bu yüzden Sayın Kaymakamımız Gürsoy Osman Bilgin‘den rica ediyoruz. Mahallemize yapılacak kömür dağıtımı erkene alınsın. Bu yardım hemen yapılsın yoksa mahallemizde ciddi sıkıntı var. Çayırbaşı’nın durumu diğer mahallelere benzemez bu yüzden öncelik tanınsın. Sarıyer Gazetesi aracılığıyla Sarıyer Kaymakamımız Sayın Gürsoy Osman Bilgin’in bu soruna el atmasını rica ediyorum” diye konuştu.

Bir yorum

  1. KÖMÜR YARDIMI NİYE YAPILMIYOR İSTİNYE HALKI NA GENE 23 ŞUBATTA MI BEKLİCEZ KÖMÜR Ü KIŞ BİTTİMİ GETİRİYORSUNUZ 3-4 SENEDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir