GündemManşet

Yeniköy’de İmam Hatip sürprizi! Tadilattan çıkan Mehmetçik Ortaokulu’nun bahçesine İmam Hatip mi geliyor?

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

mehmetcik-okulu-yenikoy1 (1)

_ayrac

Sarıyer Yeniköy’de yaklaşık 4 yıl tadilatı süren ve bu yıl nihayet eğitim vermeye başlayacak olan Mehmetçik İlköğretim Okulu, statü değiştirerek “ortaokul”a dönüştürüldü. Okulun bahçesine yapılan 4 katlı yeni binanın da Yeniköy Mehmetçik İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet vereceği iddia ediliyor.

_ayrac

BEKİR BATU / ÖZEL HABER/SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’in en gözde semtlerinden Yeniköy’e iddiaya göre İmam Hatip Ortaokulu geliyor. Depreme karşı dayanıksız olduğu için yaklaşık 4 yıl önce velilerin okulda yaptıkları eylemler sonucunda tadilata alınan Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda sonunda tadilat ve onarım işlemleri bitti. Okuldaki tadilatlar nedeniyle öğrenciler 4 yıl boyunca Emin Alpkaya ve İstinye’deki Recaizade Ekrem Okulu’na yönlendirildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Ticaret Odası söz konusu okulun tadilatı konusunda karşılıklı protokol imzalamıştı. Ancak okulun tadilat ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılmış, okuldaki tadilat işleri uzun süren bürokratik yazışmalar sonrasında güçlükle tamamlanabilmişti.

mehmetcik-okulu-yenikoy1 (2)

YENİ YAPILAN 4 KATLI BİNA İMAM HATİP Mİ OLUYOR?

Mehmetçik İlköğretim Okulu’nda 4 yıldır devam eden ve yılan hikayesine dönen tadilat sonunda tamamlandı. Bu yıl eğitime yeniden başlayacak olan okulun statüsü “ilkokul”dan “ortaokul”a çevrildi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin okulun hemen yanındaki arsası da okul bahçesine katılarak burada 4 katlı yeni bir bina inşaa edildi. Mehmetçik Ortaokulu’nun bahçesinde yeni yapılan 4 katlı binanın ise İmam Hatip Ortaokulu olarak faaliyete geçeceği konuşuluyor.

HENÜZ RESMİ AÇIKLAMA YAPILMADI

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, eğitim camiasında yeni binanın İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmete geçirileceği konuşuluyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri söz konusu binanın müteahhit firma tarafından kendilerine henüz daha resmen teslim edilmediğini ifade ediyor. Ancak eğitim camiasında söz konusu binanın ne için kullanılacağı konusunda spekülasyonlar yapılmaya devam ediyor. Yeni binanın tam olarak hangi amaçla kullanılacağı konusunun ise tam olarak önümüzdeki günlerde açıklık kazanması bekleniyor.

Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. ben recaizade ekremokulundan buraya geliyorum.Büyük müjde senelerdir beklenen hatta haberlere bile çıkan okul yapıldı.Çok güzel oldu.Sanarsınınız özel okul. ama kıyafeti biraz uzun etekşort . AZIK KISAAAA LÜTFEN KESİRELİM AMA BU ÇOK MİNİ DEĞİLMİ DEMEYİN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler