GündemManşet

Yeniköy’de kaçak kat mı çıkılıyor? Çetintaş, resmen şikayet etti!

yenikoy-yali1 (2)

***

Sarıyer’in en gözde semtlerinden Yeniköy’de göz göre göre kaçak kat çıkıldığı iddia edildi. İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, Yeniköy Askerlik Şubesi yanında bulunan yalıdaki inşaatın durdurulması için Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne başvurdu.

***

ÖZEL HABER/ HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Boğaz’daki kaçak kat iddiasını gündeme taşıyan isim İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, konuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne resmi bir şikayet dilekçesi göndererek söz konusu çalışmanın hemen durdurulmasını istedi. İnşaatın göz göre göre yapılmasına isyan eden Çetintaş, şikayet dilekçesinde “Yeniköy Köybaşı Caddesi 285 parsel 131 numaralı yalıda kat ilavesi yapıldığı tarafımızdan tespit edilmiştir. Bu inşaatın durdurulması hususunda gerekli işlemlerin yapılmasını istemekteyiz” ifadelerini kullandı.

ÇETİNTAŞ; “SAVCILIĞA DA BAŞVURACAĞIZ”

zafer-murat1

Yaptığı şikayetlerle ilgili Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, “Boğazdaki kaçak inşaatla ilgili olarak bir çok resmi makama şikayet dilekçemizi gönderdik. Eğer buradaki hukuksuzluk devam ederse konuyla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulunacağız. Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi üzerine düşen yasal sorumlukları yerine getirsin. Yasalar sadece fakirler ve sokaktaki vatandaşların uyması için yapılmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes zengini- fakiri ayırt edilmeden herkes için yapılmıştır. Türkiye’de yaşayan herkes bu yasalara uymak zorundadır, aksi halde cezai sorumluluklarına katlamak durumunda kalırlar diye konuştu.

İŞTE “O” ŞİKAYET DİLEKÇESİ

zafermurat1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir