GündemManşet

Yüksel Tutak anısına spor tesisi açıldı

halısaha2

Sarıyer Belediyesi tarafından yenilenen Rumeli Kavağı Spor Kulübü Halı Saha Tesisi mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu. Açılış kurdelesini kesen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eğitime ve spora her zaman destek vereceklerini söyleyerek halı saha tesisinin hayırlı olmasını diledi.Eskisine göre daha modern hale getirilen saha Rumeli Kavağı sakinlerinin daha iyi şartlarda spor yapabilmesi için onarıldı. Açılışa yoğun katılım gösteren vatandaşlara balık ekmek ve içecek ikram edildi.

Spora gönül vermiş herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; ‘’Eksiklerimizi tamamlamak için her zaman çalışmak zorundayız. Rumeli Kavağı’nda milli takıma kadar yükselmiş sporcular çıkmıştır ve daha çok milli sporcu göreceğiz. Hedefimiz gençleri iyi yetiştirmektir’’ şeklinde konuştu.

halısaha3

Tesisin planını yapan merhum Yüksel Tutak’ı da yad eden Genç; ‘’Yüksel’in anısına da olsun burası. Yüksel Sarıyer’de bir çok yerde olduğu gibi buranın da planlamasını yaptı ve büyük emeği var’’ dedi.

Kulüp Başkanı Varol Aydın’ın Başkan Genç’e plaket takdiminden sonra Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci’de muhtarlık ve spor kulübü adına Genç’e forma hediye etti. Santra vuruşunun Şükrü Başkan tarafından yapıldığı maçta minikler yenilenen sahada gösteri maçı yaptı.

Açılış törenine Başkan Yardımcısı İsmail Erdem,meclis üyeleri, birim müdürleri, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ile Asbaşkan Ferhat Göçer ve Rumeli Kavağı sakinleri katıldı.

ayazaga1-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir