GündemManşet

30 Ağustos Zafer Bayramı Sarıyer’de kutlandı!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

30 agustos1

MERT CİN- SARIYER GAZETESİ

Büyük Taarruz ile birlikte düşmanın denize dökülmesinin sembolü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı her sene olduğu gibi yıl da Sarıyer Merkez’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Sarıyer Merkez’deki Cumhuriyet Meydanı’nda sabah saat 10:00 ‘da başlayan kutlamaya ilçe protokolünün yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı. Atatürk Heykeline çelenk konularak başlayan kutlama, Sarıyer Kaymakamlığı’ndaki bayramlaşma ve kokteyle devam etti. Merkez’deki törene Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Şükrü Genç, İlçe Emniyet Müdür Murat Karakaya, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şeyma Dumrul, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ile çok sayıda muhtar, STK Temsilcisi ve siyasetçi katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk koyma işlemi, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çelenk koymalarının ardından diğer siyasi partilerin çelenkleriyle devam etti.

YENİ PROTOKOL GEREĞİ AK PARTİ’NİN İSMİ OKUNMADI

salihbayraktar

Sarıyer protokolünün önemli isimlerinin yer aldığı törende bir çok siyasi parti ve STK hazır bulundu. Törene hükümette 2 bakan ile temsil edilen HDP’den hiç kimsenin katılmaması ise dikkat çekti. Öte yandan protokolde bir ilk yaşandı. İktidar partisi olma sıfatını kaybeden AK Parti’nin ismi ilk kez çelenk koyma işlemi sırasında okunmadı, AK Parti de diğer siyasi partiler ifadesinin içinde yer almak durumunda kaldı.

Öte yandan törenin bitmesinin ardından bir süre alanda kalan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, vatandaşlarla sohbet etti, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

KAYMAKAMLIK BİNASINDA BAYRAMLAŞMA

Sarıyer Merkez’deki törenin ardından Sarıyer Kaymakamlığı’nda da bayramlaşma yapıldı. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’in makamında yapılan bayramlaşmada, Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Kaymakam Bilgin tek tek ilçe protokolüyle bayramlaştı. Sarıyer’deki muhtarlar, meclis üyeleri, okul müdürleri ve ilgili müdürlerin de katıldığı bayramlaşmada, Sarıyer Basın Temsilcisi olarak Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu da yer aldı. Makamda yapılan bayramlaşmadan sonra Kaymakam Bilgin tarafından ilçe protokolüne kokteyl verildi.

sükrübaskan

sariyerkaymakamibaskangec

bekirbatubaskangenc

torenkaymakamlik

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler