GündemManşet

Zeybek’in makamına talipli ÇOK, henüz verilmiş karar YOK!

sariyergazetesi-gokan-zeybek1-1

*** 

Fen İşleri Müdürlüğü’nden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in istifasıyla boşalan makama, bugüne kadar pek çok isim talip oldu. Adeta birbirleriyle yarışan bazı meclis üyeleri de Zeybek’in koltuğuna oturabilmek için kulis trafiğini hızlandırdı. Ancak Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, bu süreçte en doğru ve sağlıklı kararı verebilmek için yeni bir isim konusunda ani karar vermeyi düşünmediği öğrenildi.

***

ANALİZ/ HABER MERKEZİ / SARIYER GAZETESİ

Sarıyer, yine ilk kez ve sadece Sarıyer Gazetesi’nin patlattığı “istifa” bombasını konuşmaya devam ediyor. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in Cuma günü istifa edeceğini açıklamış ve bu şok istifa; haberde belirtilen günde yani Cuma günü resmen gerçekleşmişti.

İSTİFADAN KİMSE HABERDAR DEĞİLDİ

Fen İşleri’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in istifa edeceği haberi SARİYERGAZETESİ.COM’da yayınlandıktan hemen sonra ilçe siyasetinde müthiş bir telefon trafiği yaşandı. Sarıyer’deki meclis üyelerinin ve belediyede görevli üst düzey birçok kişinin dahi istifadan haberdar olmadığı anlaşıldı. Zeybek’e en yakın meclis üyelerinin bile bu gelişmeden haberdar olmadığı ve SARİYERGAZETESİ.COM’un haberinin tam bir bomba etkisi yarattığı görüldü. Telefonla birbirlerini arayan meclis üyeleri ve belediye yöneticilerinin “Hemen Sarıyer Gazetesi’nin sitesine girin, son haberi okuyun” diyerek birbirlerine büyük bir telaşla haber verdikleri öğrenildi.

YERİNE KİM GETİRİLECEK?

Öte yandan başta Gökan Zeybek’e bağlı birimlerde (Fen İşleri Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü) olmak üzere tüm belediyede ve Sarıyer’de yeni başkan yardımcısının kim olacağı merak konusu oldu. Zeybek’ten boşalan koltuğa oturmak isteyen birçok meclis üyesinin Belediye Başkanı Şükrü Genç nezdinde ve CHP koridorlarında yoğun bir kulis atağına geçtikleri ancak bu kulislerin söz konusu kişiler için beklenildiğinin aksine negatif bir durum yarattığı öğrenildi. Bu konuda tek karar merci olan Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ise bu işi aceleye getirmeden doğru ve isabetli bir karar vermek istediği, bu yüzden de hiçbir siyasi kulise ya da yönlendirmeye fırsat vermediği öğrenildi.

Bu arada İstanbul’daki tüm belediyelerde Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar Müdürlüğü’nün aynı teknik başkan yardımcısına bağlı yürütülüyor olması ise bazı meclis üyeleri ve Zeybek’in makamında gözü olan isimlerin hayli moralini bozduğu da konuşuluyor.

ZEYBEK’İN YERİNE KİM GELECEK SORUSUNUN CEVABINI YİNE İLK KEZ SİZ BİLECEKSİNİZ! SADECE BİZİ TAKİP EDİN YETER! SARİYERGAZETESİ.COM

gokan-zeybek2-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler