Köşe YazılarıManşet Altı

METİN AKMAN; “HOŞ GELDİN 2016”

METIN AKMAN-metin-akman1

Sevgili Dostlarım;

Yeni yılda yeni umutlar; Yeni yılda her şeyin güzel ve yolunda gitmesini istiyoruz. Her sene olduğu gibi eski yılın yüklediği ağır yüklerin yeni yılda hafiflemesini istiyoruz. 2016’nın yaşama sevincimizi arttıran umutlarımızı yeşerten işimizin aşımızın bol olacağı ailemizle dostlarımızla hatta tüm insanlarımızla mutlu huzurlu olacağımız sevgi dolu bir yıl olmasını istiyoruz. Geri dönüp bakmak geçmişteki hatalardan ders almak lazım ama geçmişe takılıp kalmamamız da lazım,azimle ve inançla geleceğimizi iyi planlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz.

Türkiye’nin birliği beraberliği için tüm insanlarımızla el ele omuz omuza her türlü tehlikeye fenalığa ihanete karşı durmamız gerekiyor. Ortadoğu’daki karışıklık Güney komşularımızla olan münasebetlerimizin gerginleşmesine sebep oluyor. Türkiye’mizin bir an önce içindeki sorunlarını halletmesi biran önce insanlarımızın mutluluk ve huzura kavuşması gerekiyor. Birtakım dış güçlerin etkisinde kalıp hayalleri uğruna masum insanların canına mal olan askerimizin ve polislerimizin şehit olmalarına sebep olan terör belasının aklı selimle son bulması ve Türkiye’nin bütünlüğü birlik ve beraberliğinin dünya durduğu müddetçe devam etmesi için Atatürk’ün çizdiği yolda Yurtta ve dünyada barış ilkesiyle hareket etmemiz gerektiğine inanmamız gerekiyor.

2016’nın Türkiye’nin refaha ve huzura kavuşması için çok önemli adımların atılacağı bir yıl olmasını istiyoruz. Sevgi’nin ve hoş görünün egemen olacağı yeni bir yıl istiyoruz. Cumhuriyetimiz’in hangi şartlarda ve zorluklarla kurulduğunu hiç unutmadan ona sahip çıkmaktan hiç vazgeçmeyeceğimizi bütün dünyanın bilmesini istiyoruz. Bütün dostlarımın 2016’ya mutlu huzurlu sağlıklı ve neşeli girmesini ve yıl boyunca böyle devam edebilmelerini diliyorum. Hoş geldin yeni yıl diyorum Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Hoşça kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir