Köşe YazılarıManşet

Metin Akman; “Seçimler demokrasi bayramıdır”

METIN AKMAN-metin-akman1

Bayramlık;

Bayram geldi çattı, ama kimsede bayram neşesinden eser yok, Bayram’ın o tatlı heyecanı bile yok…
9 günlük tatil ilan edildi. İstanbul boşalıyor, insanlar hava değişimi olsun diye ve günlük sıkıntılardan kurtulabilmek için değişik yörelere seyahat ediyorlar.

***

Terör belasının üstümüze kabus gibi çöktüğü bu günlerde Kurban Bayramı’nı kutlayacağız. Müslümanların bu en büyük Bayramı’nda Türkiyemiz’in huzura kavuşması en büyük dileğimiz olacaktır. Kendinde hacı olabilecek vasıfları hisseden her Müslüman Kâbe’yi tavaf etmelidir. Hacı olan Müslüman artık yalan söylememeli kimsenin Hakk’ını yememelidir.

***

“Ben yalan da söylerim, insanları kandırırım, hak da yerim gene hacca giderim, olmazsa gene giderim” düşüncesi kendini kandırmaktan başka bir şey değildir. Böyle insanların müslümanlıkla da alakaları yoktur. Sadece göstermelik davranışlar da bulunurlar. Kurban Bayram’ından sonra genel seçim için son dönemece gireceğiz. Seçimler demokrasi bayramıdır.

***

Demokrasi Bayram’ını amacına uygun olarak barış ve kardeşlik havası içinde geçirmemiz gerekiyor. Sonuçta milletin iradesinin sandığa yansıması lazım, milletin iradesi nasıl ve kimler tarafından yönetileceğimizi gösterir ve  buna karar verebilecek milletin üzerinde başka hiçbir irade yoktur. 7 Haziran seçimlerinde milletin iradesi yok sayıldı, yeniden seçim yapıyoruz. Milletin iradesini hiçe saymamak gerekir çünkü millete “Sen bu işi bilmiyorsun” diyemezsiniz, demokrasiye karşı gelmiş olursunuz. Milletin seçme hakkını elinden almış olursunuz ki sistemin dışına çıkarsınız. Seçimlerde oylarımızı kendimiz için değil ülkemiz için kullanmalıyız.

Ülkemize huzuru, barışı, sevgiyi, hoşgörüyü ve bereketi kim getirecekse iktidara o parti gelsin istiyoruz.

***

Her şeyin başı sağlık, Allah sağlığımızı eksik etmesin ki o zaman siyaset de yapabilelim, işimizi de yürütebilelim. Ailemizi de çağın nimetlerinden istifade edebilecek şekilde yaşatabilelim. Ülkemizin mutluluğu da istikrarı da huzuru da buna bağlıdır. Barış ve kardeşlik adil paylaşım en önemli hedefimiz olmalıdır.
Hepimizin mutlu ve huzurlu bir bayram geçirebilmemizi dileyerek hoşça kalın sevgiyle kalın…

Kurban Bayram’ınız kutlu olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir