Kültür-SanatManşet Altı

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

konser1
Sarıyer Belediyesi, barışın, huzurun ve hoşgörünün merkezi Sarıyer’de on bir ayın sultanı Ramazan ayını coşkuyla karşılıyor. Sarıyerliler, iftar ve sahur sofraları, konserler ve tiyatro gösterileri ile Ramazan eğlencesinin tadını çıkaracaklar.

Sarıyerliler iftar sofralarını onurlandıracak 

Dostluğun, kardeşliğin ön plana çıktığı Ramazan ayı nedeniyle Sarıyer Belediyesi tarafından 30 gün boyunca her akşam ayrı bir mahallede iftar sofrası kurulacak. Özenle hazırlanan iftar sofralarını onurlandıran vatandaşlar, sıra beklemeden kendilerine porselen tabaklarda ikram edilen yemeklerle oruçlarını açacaklar.

 Eski ramazanlar yeniden yaşanacak

Eski zamanların tadı damaklarda kalan Ramazan eğlencelerine duyulan özlemle hazırlanan etkinlikler vatandaşların yoğun katılımıyla İstinye Tersane alanında gerçekleşecek. Sarıyerliler, lunaparkı, çay bahçesi, yiyecek alanları, mini pazarı ile şenlik yerine dönecek olan tersane alanında buluşacaklar.

 İstinye Tersane alanına yıldızlar doğacak

konser2

Bir ay boyunca birbirinden ünlü isimlerin ağırlanacağı İstinye Tersane alanında ilk konserde Göksel sahne alacak. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “Barış, Huzur ve Hoşgörü Alanı” ismini verdiği İstinye Tersane alanında düzenlenen Ramazan Eğlencesi kapsamında yerel sanatçıların yanı sıra Ferhat Göçer, Teoman, Demet Akalın, Sinan Akçıl, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Niyazi Koyuncu, Onur Akın ve Karmate hayranları ile buluşacak. Yakalandığı amansız hastalık yüzünden on yıl önce vefat eden Karadeniz’in Şair Ceketli Çocuğu Kazım Koyuncu anısına da ölümünün yıldönümünde özel bir anma gecesi düzenlenecek.

Zafer Gündoğdu yönetimindeki Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu’nda yer alan babalar, 23 Haziran’da sahne alacaklar ve türkü söyleyecekler.

“Evlenme Teşebbüsü” sahnede

Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Bulut’un yazıp yönettiği “Evlenme Teşebbüsü” isimli tiyatro oyunu Ramazan etkinlikleri kapsamında 22 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında her akşam ayrı bir mahallede sahne alacak. Gazozlarını, çekirdeklerini yanlarına alan Sarıyerliler, ilk olarak Rumelihisarı Doğa Tepe Parkı’nda sahne alacak olan tiyatro gösterisini keyifle izleyecekler.

“Sahur sofralarında da bir arada”
konser3

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi, iftar sofraları ile başlayan Ramazan etkinliklerini sahur sofraları ile sonlandıracak. Başkan Genç, her yıl olduğu gibi bu yılda gecenin nabzını tutan taksicilerle ve mahalle sakinleri ile kurulan küçük sofralarda buluşarak, sohbet eşliğinde yemekler yenilecek.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler