Kültür-SanatManşet Altı

Hayvanat bahçesi öyküsü Adana’da

635816264788402013

_ayrac

Sarıyer Belediye Tiyatrosu, “Hayvanat Bahçesi Öyküsü” adlı oyunuyla Adana’daydı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/SARIYER GAZETESİ

Adana Büyükşehir Belediyesi, Altın Koza ve Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği, 2. Adana Şehir Tiyatroları Festivali kapsamında 26 Ekim Pazartesi günü Yüreğir Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde sergilenen oyun, izleyiciler tarafından çok beğenildi ve ayakta alkışlandı.

Adanalı tiyatro severler tarafından övgülerle karşılanan oyun sonrasında Azerbaycan Devlet Sanatçısı Prof.Dr. Cahangir Novruzov tarafından ekibimize plaket takdim edildi.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni M.Gökhan Bulut yaptığı konuşmada, “sizlere Belediye Başkanımız Şükrü Genç’in selamlarını getirdik. Bu festivalde bulunmaktan, sizlerle tanışmaktan, Adana’ya gelmekten mutluluk duyduk. Yıllardır festival yapan Sarıyer Belediye Tiyatrosu olarak bu festivalin daha nicelerini görmek ve katılmak isteriz” sözleriyle geceyi sonlandırdı.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu olarak , Dramaturg Seyfettin Erol’a , Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü İsmail Dikilitaş’a , Azerbaycan Devlet Sanatçısı, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro/Oyunculuk Ana Sanat Dalı öğretim üyesi Prof.Dr Cahangir Novruzov’a, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Yönetmeni Rasim Aşın’a, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularına ve teknik ekibine , Adana Büyükşehir Belediyesi’ne, Adana Halkı’na ve Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

635816264864319389

Ve her daim bizim yanımızda olan, danışmanlık ve grup sorumluluğumuzu üstlenen, Adana’yı bize tanıtan, bizi gezdiren, tüm misafirperverliğini büyük bir sıcakkanlılıkla gösteren Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncusu Doğukan Uğurlugülbüken’e ayrıca teşekkür ederiz… Bir başka festivalde görüşmek dileğimizle…

Hayvanat Bahçesi Öyküsü

Orjinal Adı: The Zoo Story
Yazan: Edward Albee
Yöneten: M.Gökhan Bulut
Yönetmen Yardımcısı: Ekin Gündü
Işık Uygulama: Kemalettin Çetin
Efekt Uygulama: Tuvana Uçuk
Afiş Tasarım: Canan Yılmaz Genç

Oynayanlar:

Peter: Çağrı Unan
Jerry: Tuna Öztunca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir