Kültür-SanatManşet Altı

Emirgan’da festival var

emirgangünleri2

Sarıyer Belediyesi’nin katkıları ile Emirganlılar Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Emirgan Gençlik ve Sanat Festivali başladı.

Bu yıl 5.si düzenlenen festival, Çınarlı Cafe’de Emirgan Trio’nun klasik müzik eserleri ve Ramazan Gecenoğlu’nun şiirleriyle Sarıyerlilere ‘‘Merhaba’’ dedi. Tarihi çınar ağacının altında başlayan etkinlik daha sonra sahne ve stantların bulunduğu Mektep Sokak’ta tüm coşkusuyla devam etti.

Emek Treni yazarları da kitap imzalayacak

Yazar Irmak Zileli ve Cafer Hergünsel’in imza stantlarının yanı sıra Tuncay Artun İMKB İlkokulu 4-D sınıfı öğrencileri de ülke çapında ün kazanan Emek Treni adlı kitaplarını imzalamak için festival alanında olacaklar. Sarıyer Belediyesi TSM Korosu ve Kosta & Tuba grubunun canlı müzik gösterisinin yanı sıra Sanat Sokağı etkinlikleri kapsamında Atölye Çora Resim Atölyesi, el Sanatları ve tasarımcı sergileri de yine festivali ziyaretçilerini ağırlayacak.

Sarıyerlilerin büyük ilgi gösterdiği Emirgan Gençlik ve Sanat Festivali, Betül Dünder, Ramazan Gecenoğlu, Ahmet Tığlı ve Güray Köksoy’un şiir dinletileriyle sürerken finali, Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sunacağı harika folklör göterisiyle yapacak.

Festival alanında stantları dolaşarak el emeğiyle hazırladıkları ürünleri sergileyen sanatseverleri kutlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri de eşlik etti.

 

emirgangünleri1

emirgangünleri3

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler