Kültür-SanatManşet Altı

İstanbul Tango Festivali için Sabırsızlanıyor

sarıyertango

İstanbul Tango Encuentro ve Adana Casa De La Danza Dans Evi tarafından düzenlenen Sheraton-Steigenberger Hotel ve Sarıyer Belediyesi sponsorlukları ile gerçekleşecek Festival 1 -5 Temmuz arasında tango dünyasının ilgi odağı olacak.

KİMLER KATILIYOR

Arjantin, Rusya, Beyrut, İtalya, Türkiye’den ünlü tangocuların katılacağı festivalde Arjantin’in dünyaca ünlü orkestralarından Silencio Orquesta de Tango ile Arjantin’den Sabrina Velız – Ruben Velız, Alejandra mantınan – Aoniken Guıroga, Vanesa vıllalba –Facundo pınero çiftleri; Rusya’ dan Nikolay Tchernolutsy – AsyaChernolutskaya çifti, Beyrut’ tan Ziad kassıs –Jihane Feghalı çifti, Türkiye’ den Utku Küley – İris Başak Doğdu çifti de performanslarını sergileyecek.

Festivalin müziklerini Arjantin den Silencio Orquesta de Tango DJ Roger Helou, İtalya’dan DJ Super Sabino, DJ Giuseppe Clemente, Türkiye den DJ Ramo & Go- Go, DJ Çağatay Karail, DJ Alper Akgül, DJ F. Berk Güler yapacak.

ETKİNLİKLER

1 Temmuz saat 22:00′ de tüm etkinliklerin olacağı Sheraton-Steigenberger Hotel/Maslak/İstanbul’ da SilencioOrquesta de Tango – DJ RogerHelou – Çağatay Karail Festivale katılan tüm sanatçıların açılış dansı ile başlayacak,
2 Temmuz saat 22:00′ de ZiadKassis&JihaneFeghali – Utku Küley& İ. Başak Doğdu gösterisi, SilencioOrquesta de Tango – DJ GiuseppeClemente,
3 Temmuz saat 22:00′ de AlejandraMantinan&AonikenQuiroga gösterisi,DJ SuperSabino – DJ Alper Akgül,
4 Temmuz saat 22:00′ de Sabrina&RubenVeliz gösterisi, DJ SuperSabino – DJ GiuseppeClemente,
5 Temmuz saat 22:00′ de VanesaVillaba&FacundoPinero gösterisi, DJ Ramo&Go- Go – DJ F. Berk Güler.

53 ÜLKEDEN KATILIM

2014 senesinde düzenlediğimiz son festivalimize 53 ülkeden gelen katılımcılar ile İstanbul’un seçkin mekanlarında günün ilk saatlerine dek tango gösterileri, canlı müzik ve danslar sergilenmiştir.
Uluslararası İstanbul Tango Festivali ile 53 ülkenin bir araya gelmesi, bugün çok bilinen ve yüksek bütçeli festivallerde dahi güçlükle başarılabilmektedir.
Ülkenin tanıtımı ve sosyal yaşamının önemli bir yüzü dünya coğrafyasına aksettirilmekte ve Türkiye imajı yabancı misafirlerin dönüşünde çok pozitif olarak aktarılmaktadır.
Festivalimiz, Arjantin Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği tarafından resmen tanınmış ve plaketle onurlandırılmıştır.
Festivalin amacı, Türkiye’nin ve dünyanın değişik coğrafyalarında tangoyla bütünleşen, onu yaşayan ve yaşatmak isteyenleri, nitelikli ve kaliteli ortamlar sağlayarak medeniyetlerin, kültürlerin ve kıtaların buluştuğu bu seçkin şehirde buluşturmak, böylece çağdaş Türkiye’yi bir başka vesile ile tanıtmak, değişik ülkelere hitap edebilmektir.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler