Kültür-SanatManşet Altı

Sarıyer anadolu ezgileriyle coştu

konser1

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında Hürdağ Aydın ve Cem Çelebi sahne aldı. Barış, Huzur ve Hoşgörü alanı olarak adlandırılan İstinye Tersane alanında ki konser Hürdağ Aydın’ın yüreklere dokunan türküleri ile başladı. Konseri büyük beğeni ile dinleyenleri duygulandıran Aydın’dan sonra sahne alan Cem Çelebi, Karadeniz’den Akdeniz’e, Doğu’dan Batı’ya uzanan ezgilere ses verdi.

Hürdağ Aydın’ın konserinden sonra konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Birlik ve beraberliğimiz, huzurumuz daim olsun. Burası birlik, dayanışma ve huzur alanı. Bu ismi sizler koydunuz. Birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

 

Alanı dolduran yüzlerce vatandaş çalınan yöresel türküler eşliğinde halay çekerek, horon ve çiftetelli oynayarak keyifli bir türkü gecesi yaşadı.

konser2

Acarlar Sitesi’nde “Bir evlenme Teşebbüsü” 

 

Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Bulut’un yazıp yönettiği “Bir Evlenme Teşebbüsü” isimli oyun 6. Mahallelerde Tiyatro Şenliği kapsamında Acarlar Sitesi’nde sahne aldı. Eski çadır tiyatrolarını aratmayan nostaljiyi yaşayan site sakinleri, çocukluk aşkı Kısmet ile evlenmek isteyen İstanbul beyefendisi Halis Bey’in başından geçen olayları izlerken, keyifli bir akşam yaşadılar.

 

Direksiyon emekçileri ile sahur

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sahurda İstinye Park Taksi Durağı çalışanları ile bir araya geldi. Sarıyer Belediyesi tarafından yenilenen İstinyepark Taksi Durağı’nın açılışını yapan Başkan Genç, direksiyon emekçileri taksicilerle sohbet ederek yemek yedi.

konser3 konser4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir