Kültür-SanatManşet

Sarıyer’de Karadeniz rüzgarı

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri dolayısıyla İstinye eski tersane alanında sahne alan Karadeniz’in sembol gruplarından Karmate, solist Emrah Nar’ın hareketli türküleriyle Sarıyerlileri coşturdu.

karmate2

Sarıyer Halk Dansları Topluluğu’nun sunduğu doyumsuz gösterinin ardından sahne alan Karmate’nin estirdiği Karadeniz rüzgarına kendilerini kaptıran vatandaşlar, konser boyunca omuz omuza horon oynamanın mutluluğunu yaşadı.

Başkan Genç sahneye çağırdığı çocuklarla birlikte şarkı söyledi 

Konserin ardından sahneye gelerek Karmate grubunun tüm müzisyenlerini tebrik eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, grup adına solist Emrah Nar’a bir teşekkür çiçeği sundu. Sahne önündeki çocukları yanına çağıran Genç, mikrofonu çocuklara verdi. Usta sanatçıları aratmayan sesleri ve türkülere hakim oluşlarıyla alanı dolduran seyircilerin hayranlığını kazanan minikler daha sonra Başkan Genç ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

karmate3

Genç: Çocuklarını tek başına büyüten anaların da Babalar Günü’nü kutluyorum.

Gecede kısa bir konuşma yapan Başkan Genç, kardeşliğin, dostluğun, birlikteliğin doruğa ulaştığı Ramazan Ayı’nda her sene olduğu gibi Sarıyerlilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Genç; “Babaların yanı sıra çocuklarını tek başına büyüten anaların da Babalar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler