Kültür-SanatManşet

Şükrü Genç, Ermenice ve Türkçe okunan “Sarıgelin”e düet yaptı!

IMG_3583

***

Sarıyer Belediyesi ile Büyükdere’deki Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi’nin birlikte düzenlediği ”Sevgi, Barış ve Hoşgörü Günü”nde “Sarıgelin sürprizi” yaşandı. Belediye Başkanı Şükrü Genç, kilisede verilen resitalde sahne alan Bariton Artür Bağdasaroğlu’nun söylediği Sarıgelin türküsüne eşlik ederek sesiyle herkesi mest etti.

***

konser2

OĞUZHAN İNCE / ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi ve Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi, ”Sevgi, Barış ve Hoşgörü Günü” adıyla bir gece düzenlendi. Büyükdere’deki Surp Hıripsimyants Kilisesi’nde düzenlenen programa Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra, ilçe protokolünden çok sayıda isim de katıldı. Program kapsamında Bariton Artür Bağdasaroğlu ve Piyanist Edvin Galipoğlu da kilisede verdikleri şan resitalinde Ermeni, Rumeli, Sivas ve Erzincan yörelerinden türküler seslendirdi. Türküler kimi zaman Türkçe kimi zaman da Ermenice okundu. Geceye basından sadece Sarıyer Gazetesi davet edildi.

ŞÜKRÜ GENÇ SARIGELİN’İ OKUDU

Sanatçıların performanslarıyla izleyenleri büyülediği gecede bir de Sarıgelin sürprizi yaşandı. Belediye Başkanı Şükrü Genç hem Türkçe hem de Ermenice okunan ”Sarı Gelin” türküsünü Artür Bağdasaroğlu ile birlikte seslendirdi. İkilinin düeti salondaki herkesten büyük alkış aldı.

DEV ATATÜRK PORTRESİ HEDİYE EDİLDİ

murat sume

Yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür eden Surp Hırisimyants Kilisesi Vakfı Başkanı Murat Süme, Başkan Genç’e bir de Atatürk sürprizi yaptı. Gecede Başkan Genç’e dev bir Atatürk portresi armağan edildi. Muhteşem bir yağlı boya çalışması olan Atatürk portresinin üzerindeki örtünün açılmasıyla birlikte salonda adeta alkış tufanı koptu. Belediye Başkanı Şükrü Genç de hediye posteri Pınar Mahallesi’nde yapımı devam eden belediye hizmet binasının tamamlanmasından sonra girişe asacağını belirtti.

“Artık dünyaya ün salmış ve birçok zafere imza atmış böylesine büyük bir önderin, yani Atatürk’ün tartışılmadığı güzel günler istiyoruz” diyen Başkan Genç’in birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşması, büyük alkış aldı. Program, konser sonrası verilen kokteyl ve yemekle geç saatlere kadar devam etti.Öte yandan davetliler, Sarıyer’in simge isimlerinden Türk Sineması’nın ton ton ismi Merhum Nubar Terziyan’ın oğlu Berç Alyanakziya ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

konser1konser3

konser4

konser5

konser6

konser7

konser8

konser9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir