ManşetRöportaj

6. KATTAN BOMBA AÇIKLAMALAR! BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ VE YARDIMCISI SEVGİ ATALAY, BEKİR BATU’YA KONUŞTU!

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (14)

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’in bugüne kadar ki en büyük projesi olan Pınar Mahallesi’nde son katı çıkılan “Belediye Hizmet Binası ve Kültür Merkezi”nin çatı katından gazetemize özel açıklamalar yaptı. Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ile birlikte Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Genç, çok çarpıcı mesajlar verdi.

***

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (5)

***

“Yeni binamıza 2016 sonbaharında taşınmaya başlarız” 

 

“Bizi hep komik gerekçelerle engellemeye çalışıyorlar” 

 

“Belediyemiz müfettiş kaynıyor, biri gidince diğerini gönderiyorlar” 

 

“Bugüne kadar ne söz verdiysem, bugün de yarın da hepsinin arkasındayım” 

 

“Gecekonduda yaşayanlar artık sahipsiz değil, ben de onların bir evladıyım” 

 

“Hiç kimse merak etmesin Sarıyer’e çok daha büyük hizmetler kazandıracağız”  

***

ÖZEL RÖPORTAJ/ SARIYER GAZETESİ

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (19)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya Pınar Mahallesi’nde bitme aşamasında olan Belediye Hizmet Binası’nın çatı katından çok özel açıklamalar yaptı. Şükrü Genç; “2016 yılı sonbaharında taşınmaya başlarız” derken, Yardımcısı Sevgi Atalay da “Binanın ilk giriş katları vatandaşların en yoğun kullanacağı birimlere ayrılacak. Amacımız insanlarımızın işlemlerini çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmesini sağlamak” diye konuştu.

“115 İŞÇİ KARINCA GİBİ ÇALIŞIYOR”

4 katı bodrum olmak üzere toplam 10 kattan oluşan binanın son katı olan 6. Kattaki beton dökme işlemi geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Gece gündüz demeden çift vardiya halinde çalışan tam 115 işçi, inşaatta adeta karınca misali durmaksızın çalışıyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, son katı dökülen binanın çatı katında ağırladığı Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya “Bu binanın yapılması ve Sarıyer’e kazandırılması için çok büyük emekler verdik. Bu işin peşini bırakmadık ve işte bu noktaya geldik. Çok kısa bir süre sonra 2016 sonbahara doğru da taşınmaya başlarız. 10 katlı binamızın zemindeki 3 katı, 850 araç kapasiteli bir otopark olacak.” diye konuştu.

“BİNANIN KABASI BİTTİ, İNCE İŞLERİ DEVAM EDİYOR”

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (15)

Sarıyer Belediyesi Hizmet ve Kültür Merkezi Binası’nın kaba inşaatının neredeyse bittiğine dikkat çeken Genç, “Bir yandan da işçilerimiz bodrum katlardan başlayarak ince işçiliğine başladı. Elektrik kablosu döşeme işlemlerimiz devam ediyor. Binada tüm detaylar düşünüldü. Bu binanın kullanışlı olabilmesi için her türlü olasılığı hesaplayarak projelendirdik. Ben kendim mühendis olduğum için her şeyi yakından takip ediyorum. İnşaatı sürekli inceleyerek her aşamasını takip ediyorum” diye konuştu.

SARIYER’E 350 MİLYON DOLAR KATMA DEĞER KATTIK

Sarıyer Belediyesi olarak bugüne kadar yaptıkları hizmetlerin bedelini bu işin uzmanlarına hesaplattırdığını da söyleyen Şükrü Genç, “Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi ile Pınar Mahallesi’ndeki Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi sayesinde ilçemize yaklaşık 350 milyon dolar katma değer kattık. Bu rakamı ben söylemiyorum, bu işin uzmanları söylüyor. Biz bundan sonra yapacağımız yatırımlar ve üreteceğimiz projelerle ilçemize çok daha fazla katma değer katacağız” diye konuştu.

BELEDİYEMİZE SÜREKLİ MÜFETTİŞ GÖNDERİYORLAR

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (2)

Sarıyer Belediyesi’nin rutin denetlenmesinin yanı sıra sürekli inceleme altında tutulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Genç,” Belediyemizden müfettiş eksik olmuyor. Sürekli bir denetim ve inceleme altındayız. Öyle ki gelen müfettişlerin rahat çalışabilmesi için belediye binasında özel bir oda tahsis ettik. Biz denetlenmekten ve hesap vermekten çekinmiyoruz. Ancak böylesi yoğun bir denetim belediye içindeki çalışma düzenini ve mesai akışını da olumsuz etkiliyor. Biz Sarıyer’i yönetmenin ağırlığın farkındayız” diye konuştu.

“BEN DE GECEKONDUDA YAŞAYANLARIN BİR EVLADIYIM”

Sarıyer’de gecekondu mahallesinde yaşayan vatandaşların sorunlarının çözümü konusunda belediye olarak her türlü desteği verdiklerini ifade eden Şükrü Genç; “Sarıyer üzerinde masa başında yapılan hiçbir hesap başarıya ulaşamaz. Halkın içinde olmadığı bir çözüm olamaz. Kimse bu halkı kandırmaya çalışmasın. Bu halk bugüne kadar hep bu işin cefasını çekti, bundan sonra da sefasını çekmelidir. Bende gecekondu çocuğuyum. Ben Sarıyer’de gecekonduda yaşayan insanlarımızın evladıyım. O sıkıntıları ben de yaşadım, bu yüzden onları en iyi ben anlarım” dedi.

HERKESLE EL ELE YÜRÜMEYE HAZIRIZ

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (12)

Sarıyer için kim faydalı iş yapmak isterse her zaman o insanlarla yürümeye hazır olduklarını belirten Şükrü Genç; “Yüreğinde insan sevgisi olan, Sarıyer sevdalısı olan herkesle düşüncesi, görüşü ve dünya anlayışı ne olursa olsun aynı yolda yürümeye hazırız. Sarıyer’in eksiklerini gidermek ve sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Bunu ancak hep birlikte el ele vererek yapabiliriz. Ortak akıl ve hoşgörüyle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur” şeklinde konuştu.,

TÜM MAHALLERE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Sarıyer’in sonradan bağlanan mahalleleriyle birlikte 38 mahallesine de hizmet götürmeye çalıştıklarını belirten Genç, “Sarıyer’de çehresini değiştirmediğimiz mahalle kalmayacak. Ayazağa ve yeni bağlanan mahallelerin tüm eksiklerini çözeceğiz. Sarıyer Belediyesi’nin kaliteli belediyecilik ve hizmet anlayışını her kesime göstermeye devam edeceğiz. Hizmet götürmediğimiz yer kalmayacak. Herkes bundan emin olsun” diye konuştu.

TOPBAŞ, SÖZÜNÜ TUTSUN ARAZİLERİ SATSIN

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (13)

Sarıyer’deki gecekondu bölgelerinin riskli alan kararlarıyla sürekli diken üstünde tutulduğunu belirten Şükrü Genç, “Bu insanlara yazıktır, günahtır. Zaten pek çoğu zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Bu insanların evleri ve yuvalarıyla oynamak büyük günah. Allah da bunu kabul etmez. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, verdiği sözleri tutmalı ve mülkiyeti Büyükşehir’de olan arazileri üzerindeki hak sahiplerine ödeyebilecekleri koşullarda satılmalı” dedi.

SEVGİ ATALAY; “HER YÖNÜYLE ÇAĞDAŞ VE MODERN BİR BİNA” 

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (4)

Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay da “Yeni binamızın ilk giriş katları vatandaşlarımızın en çok kullanacağı birimlere ayrılacak. Emlak Müdürlüğü, Sağlık, Zabıta ve Ruhsat gibi… Amacımız insanlarımız kısa süre içinde işlemlerini tamamlayabilsin ve gereksiz yere zaman kaybetmesin. Sarıyer Belediyesi olarak bu binaya çok önem veriyoruz. Çünkü belediyemiz ondan fazla yerde hizmet veriyor ve vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşıyor. Bu bina tamamlandığında herkese büyük kolaylık olacak. 18 dönümlük alandaki bu projemiz Türkiye’de yerel bir ilçe belediyesinin kendi kaynaklarıyla yapabildiği en büyük proje olacaktır” diye konuştu.

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (3)   sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (6) sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (7)  sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (10)sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (11)

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (1)

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (16)

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (9)

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (18)

sukru-genc-sariyer-gazetesi-bekirbatu1 (17)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir Sarıyerli olarak Sarıyer Belediyesi ve teknik ekiplerini zamanla yarışarak bu devasa eseri bitirmek için gösterdikleri çabadan ötürü kutlarım.Sarıyer yerel hizmetlerde hızla ilrliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu