Manşet

Sarıyer Belediyesi’nden çocukları sevindirecek sirk

SIRK3

Palyaçoların, sihirbazların, akrobatların, ip cambazlarının bir arada olduğu Türkiye Sirki, Sarıyer Belediyesi katkılarıyla bu akşam Sarıyer’de olacak.

3 bin kişilik kapasiteli ısıtmalı çadırda ses ve ışık görsellerinin yer aldığı, hayvansız sirk gösterilerinin yapıldığı ve “Her şey çocukları sevmekle başlar” sloganıyla yola çıkan Türkiye Sirki’nin ilk gösterisine tüm Sarıyerliler davet edildi.

 

 SIRK5 (1)

TÜRKİYE SİRKİ HAKKINDA

Türkiye Sirki, 2006 yılında yüzde 100 Türk sermayesi ve emeği ile Akhisar’da kuruldu. Gösteri Sanatları dallarına olan ilgisi ile Ulaş Cankurt tarafından kurulan Türkiye Sirki, 2012 yılında gelişimini tamamlayarak Manej Uluslararası Sirk Organizasyon Sahne Oyunları ve Gösteri Sanatları LTD. ŞTİ ünvanı ile Türkiye’de sektörde girişimleri ve projeleri ile yeni başlayan şirketlere örnek teşkil edecek başarılar elde etmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmekte. Bununla birlikte Turne kapsamında Valilik makamları ve Belediye Başkanlıkları, Emniyet Müdürlükleri tarafından alınan olumlu destek yazıları ile bütün projeleri uluslararası normlarda kabul gören standartlara yükseltmiştir.

SIRK2 SIRK1 SIRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir