Manşet AltıSiyaset

BAYEV’DEN ŞÜKRÜ GENÇ’E ONUR ÖDÜLÜ

sukru-genc-sagliklikent1 (1)

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bağımlı Yaşam Evleri Gönüllüleri Derneği (BAYEV) tarafından bağımlılıkla mücadele alanında yapılan çalışmalarından dolayı onur ödülüne layık görüldü.

***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in başkanlığında toplanan Sarıyer Belediyesi Meclisi’nde bir yıl önce uyuşturucu ve madde bağımlılığı hakkında sunulan önerge kabul edilerek, madde bağımlılığı ile mücadele için bir komisyon kuruldu. Aralarında bürokrat, doktor, müftü, emniyet mensubu, muhtarlar, basın kuruluşları, medyanın önde gelen isimleri, dernekler, spor kulüpleri, öğretmenler, uyuşturucu kullananlar ve aileleri olmak üzere bin 250 kişi ile yüz yüze görüşme yapan Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun başkanlığında ki komisyon, ortaya çıkan raporu kitapçık haline getirerek yol haritası çıkarttı.

MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE ETTİLER

sariyer4

Türkiye’de ilk kez bir belediye, meclis kararı ile kurulan ve büyük bir titizlik ile çalışan komisyonun yaptığı görüşmeler sonucunda kullanım yaşı her geçen gün düşen madde bağımlılığına gençleri iten nedenler, toplumun etkisi, madde bağımlısı olan kişilerin ruhsal durumları, mücadele ile ilgili doğru stratejilerin belirlenmesi, toplumun her kesiminden insana düşen görevler ana başlıklar halinde belirlendi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başta olmak üzere Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat plaketlerini 26 Haziran’da düzenlenecek tören ile alacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir