ManşetSiyaset

CHP İLÇE BAŞKANI MEHMET DENİZ’DEN PANKART ÇAĞRISI!

mehmet deniz 41 (2)

_ayrac

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimler öncesinde tüm partilere “Çevreyi kirletmeyelim, sadece yasada belirtilen yerlere pankart, afiş asalım” çağrısı yaptı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

***

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in bu konudaki açıklaması şöyle;

GELİN ÇEVREYİ KİRLETMEYELİM…

Seçimlerde vatandaşlarımızdan rastgele asılan bayrak, afiş, flama, pankart gibi seçim materyalleri ile ilgili sürekli şikâyet alıyoruz.

Aslında yasal olarak siyasi partilerin seçim bürolarının 100 metrekare çevresi dışında, miting günleri miting alanları dışında bayrak asılmaması gerektiği konusunda bir düzenleme var.  Ancak buna uyulmuyor.

chp-pankart1

Kirlenmiş, yırtılmış, yıpranmış bayraklar yerlerde sürünüyor, bu durum partilerin toplum nezdinde imajını zedeliyor. Biz diyoruz ki; gelin Sarıyer’de bir ilki başaralım. Bir centilmenlik anlaşması yapalım. Çevre kirliliğini hep birlikte önleyelim. Bu çağrımızı geçen seçimlerde de yaptık ancak uygulama olanağı bulamadık.

Umarım bu seçimde başarırız. Kısaca demek istediğimiz seçim süresi boyunca sadece seçim bürolarımızın 100 metrekare çevresini süsleyelim. İlçemizde partilerimizin mitingi olduğunda genel başkanımızın güzergâhını, herhangi bir etkinlik olduğunda etkinlik alanımızı süsleyelim. İşimiz bitince de o alanlardaki süslemelerimizi kendimiz kaldıralım.

Hem çevre kirlenmemiş olacak, hem de Sarıyer’imizden bir nebze ülkenin ekonomisine katkı sunmuş oluruz. Bununla ilgili duyurumuzu hem diğer partilere ve vatandaşlarımıza, bu pankartlarla yapmış bulunmaktayız.

1 Kasım 2015 seçimlerinin Sarıyer’imize ve ülkemize hayırlı olması temennisi ile…

Saygılarımı sunarım…

Mehmet Deniz / CHP Sarıyer İlçe Başkanı

kirecburnuspor1-1

Bir yorum

  1. sarıyer ilçe başkanlığının bu çalışması takdire şayandır temennimiz diğer ilçelerin ve siyasi partilerinde buna uymasıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir