ManşetSiyaset

Mehmet Deniz; “Gün kendimizi değil, ülkemizi düşünme günüdür”

mehmet deniz 41 (2)_ayracCHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, 1 Kasım genel seçimleri öncesinde belirlenen milletvekili listelerine itiraz edenlere sert tepki gösterdi. “Gün birlik günüdür, kendimizi değil ülkemizi düşünme günüdür” diyen Deniz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı. İşte o açıklama;

_ayrac

GÜN KENDİMİZİ DEĞİL ÜLKEYİ DÜŞÜNME GÜNÜDÜR

 

Genel merkezimiz, parti meclisini toplayarak, nihai kararını vermiştir. Şu an mecliste 131 milletvekilimiz var. Bunlardan 128 ‘i yerlerini korumuş, sadece 3 milletvekilimizin yeri değişmiştir.

Vakit dar olduğu için 1 Kasım 2015 seçimleri ile ilgili ön seçim yapılamadı. Türkiye’de ön seçimle vekillerini tespit eden tek parti CHP’dir. Buna sağdan soldan, içeriden dışarıdan kimsenin saldırmasına müsaade edilemez.

Bu seçim ülkenin kaos ortamına sürüklendiği bir dönemde yapılmaktadır. 7 Haziran seçimleri onun hukuki siyasi sonuçları geride kaldı.

Yeni seçime yeni koşullarda partiler hazırlanmaktadır.

1 Kasım seçimleri kaos ortamında giriyoruz. Milletvekili hesabı yapılarak gerçekleşen bir seçim değildir. Ülkenin genel durumu üzerinden yapılacak seçimlerdir.

Partimiz, 7 Haziran Seçimlerine yaşanacak bir Türkiye sloganı ile girdi. 7 Haziran’dan sonra öyle bir noktaya geldik ki yaşam güvenliği kalmadı. Her vatandaşın yaşama hakkı tehdit altında, insanlar, her akşam sağ salim evime dönecek miyim korkusu içerisinde yaşıyor. Bunun dışında ekonomimiz zor durumda, Türk lirası dolar karşısında % 20 değer kaybetmiş, ekomomik bütün çarklar durmuştur.

Türkiye’nin seçime götürülmesinin siyasi, ekonomik bir maliyeti sorumluluğu vardır. Bunun maliyetinin bedelini milletimiz AKP’den ve  ona koltuk değnekliği yapan partilerden 1 Kasım’da hesabını soracaktır.

Biz böyle bir durumda sıralama peşinde olamayız.

CHP’liler kendilerinden önce partilerini, partilerinden önce ülkelerini düşünürler. Onun için bu seçimde önce Türkiye diyoruz.

Sarıyerli bütün üyelerimizi vatandaşlarımızı 2. Saltanatı 1 Kasım ‘da yıkmaya davet ediyorum. Sarıyer de hedef her zaman olduğu gibi 1.lik olup,. 7 Haziran seçimlerinin çok çok üstüne çıkmaktır.

Mehmet DENİZ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir